LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • VODA NAD ZLATO V UGANDE
  pasik
  VODA NAD ZLATO V UGANDE
  Tretí májový týždeň od 12. do 18. mája 2014 bude už po desiaty krát patriť celoslovenskej kampani Týždeň modrého gombíka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko
 • Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  pasik
  Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  Či už v meste, alebo na dedine, v rodinnom dome alebo v byte, v tradičnej či modernej kuchyni – atraktívny dizajn a rozumné techológie kombinovanej chladničky s mrazničkou Siemens iQ 300 sa vždy prispôsobia vášmu individuálnemu životnému štýlu. Jej nadčasový dizajn z nehrdzavejúcej ocele dokonale zapadne prakticky do
 • Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  pasik
  Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  Väčšina ľudí sa s energetickými štítkami zoznámila už v minulosti pri kúpe chladničky alebo práčky, odteraz však nimi budú označované aj vysávače. S platnosťou od 1. septembra 2014 musia mať totiž všetky vysávače dodávané výrobcami na trh v rámci Európskej únie
 • Mlieko a jeho vplyv na ľudský organizmus
  pasik
  Mlieko a jeho vplyv na ľudský organizmus
  Mlieko je dokonalý a najprirodzenejší nápoj, s ktorým sa ľudský jedinec stretáva ihneď po narodení. Je pre nás po celý život v rôznych formách nenahraditeľnou súčasťou výživy. Nezaobídeme sa bez neho ani v pokročilom veku, kedy účinkuje ako prevencia pred zákernou osteoporózou.
 • Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  pasik
  Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  „Dnešná uponáhľaná doba kladie zvýšené nároky na všetkých. Ženy musia zvládať prácu, starostlivosť o deti vrátane ich dopravy na záujmové činnosti a domácnosť. Často si pod ťarchou nárokov preťaženosť neuvedomujú a nepripúšťajú. Ženy majú tendenciu si toho nabrať na seba priveľa. Okolie to potom berie ako samozrejmosť, kým sa žena sama neohradí alebo, v horšom prípade, kým sa neobjavia prvé náznaky psychosomatických ťažkostí,"
Napíšte nám tri mužské a tri ženské mená, ktoré oslavujú meniny počas letných mesiacov? Napíšte nám aj príchuť bonboniéry Figaro, ktorou by ste obdar
Súťaže sa môžete zúčastniť do 26.08.2012.
SÚŤAŽ JE UKONČENÁ.
Dnes je 15. 09. 2014, meniny má Jolana.
Nahrávanie videa ...
Back to school
jarna
Náhodný článok
NOVÉ TRENDY OD SPOLOČNOSTI DEICHMANN NOVÉ TRENDY OD SPOLOČNOSTI DEICHMANN
Môžeme sa tešiť na nezateplené letné čižmičky, raz so vzdušnou perforáciou, inokedy s atraktívnymi výrezmi. Bude sa nosiť jazdecký štýl, trendový kovový vzhľad, z ozdobných prvkov povedú nity a blýskavé ozdoby. Trendy je zlatá, strieborná a poteší aj červená.
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
ZIAJA SENSITIVE SKIN - DOPRAJTE POKOŽKE NEHUpasik
ZIAJA SENSITIVE SKIN - DOPRAJTE POKOŽKE NEHU

Reaguje vaša pleť podráždene na určité podnety? Ak sa vám na tvári objavujú nepríjemné vyrážky, šupinky, alebo v nej pociťujete napätie, potom, žiaľ, patríte do kategórie tých, ktorých trápi citlivá pokožka. Kozmetická značka Ziaja teraz prichádza s novinkou Sensitive Skin s výťažkom morskej riasy chaluhy zlatej, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre citlivú pleť.

Línia Ziaja Sensitive Skin obsahuje upokojujúci denný krém, spevňujúci nočný krém, enzymatický píling, micelárnu vodu a umývací gél na tvár a telo. Je založená na inovatívnej štúdii mikroskopických emulzií, ktoré sú dokonale BIO-kompatibilné so všetkými typmi pleti, špeciálne s veľmi suchou a citlivou. Prípravky sa vyznačujú extra jemnosťou, sú hypoalergénne, neparfumované a s minimálnym obsahom konzervačných látok.

 

Prípravky z línie Ziaja Sensitive Skin obsahujú Antileukín-6, extrakt z hnedej riasy Laminaria Ochroleuca, ktorá je známa ako zlatá chaluha. Táto zázračná riasa má špeciálne vyvinutý ochranný systém proti slnečnému žiareniu, takže predstavuje akýsi prírodný UV filter. VďakaAntileukínu-6 redukujú prípravky podráždenia pleti, ktoré sú zapríčinené vonkajšími faktormi, akými sú napríklad znečistenie ovzdušia či spomínané UV žiarenie. Antileukín-6 má aj protivráskový a spevňujúci účinok. Obnovuje vlastnú hydratáciu pleti. Navyše posilňuje aj lipidovú bariéru, ktorá predchádza dehydratácii a precitlivenosti pleti.

 

Líniu Ziaja Sensitive Skin charakterizuje čistý dizajn, rozpoznáte ju podľa bielo-modrých balení.

Zobraziť celú novinku
„Keď si hladný, meníš sa na Gremlina?“pasik
„Keď si hladný, meníš sa na Gremlina?“

Značka čokoládových tyčiniek Snickers uviedla v októbri 2012 v Českej aj Slovenskej republike novú komunikačnú kampaň „Keď si hladný, nie si to ty“. Základnou myšlienkou je, že keď je človek hladný, necíti sa vo svojej koži a môže sa meniť jeho správanie. Stane sa napríklad podráždeným a náladovým. Dôvodom takejto zmeny môže byť nedostatok cukru.

Človek by mal dbať na to, aby malo telo stále dostatočné množstvo cukrov a energie, ktorú potrebuje, najmä pri športových výkonoch či náročných úlohách.

 

Svaly pri záťaži spaľujú cukor aj tuk, ale mozog je vyberavejší a prijíma len glukózu. Preto radi siahneme po nejakej sladkosti obsahujúcej cukor – ako napríklad čokoláda. Výhodou cukru je, že je zdrojom ľahko využiteľnej energie a hladinu glukózy zvýši rýchlo, a to je pri športe alebo fyzicky či psychicky náročných aktivitách dôležité,“  hovorí Viera Stejskalová, nutričná terapeutka.

Komunikačná stratégia je postavená na humore a nadsádzke. Kampaň ukazuje konkrétne situácie, keď je človek hladný a správa sa inak ako zvyčajne. Priatelia sa naňho pozerajú nechápavo, sú z neho otrávení a hnevá ich to. Prvý TV spot kampane v Českej republike a na Slovensku ukázal, že sa človek zmení napríklad na pekne nepríjemnú primadonu v podaní Joan Collins. Je výhodou mať pri sebe neustále tyčinku Snickers, ktorá vráti podráždeného hladného človeka späť do  kože.

Zobraziť celú novinku
LG UVÁDZA 4K OLED TELEVÍZII. JE PRVÝ NA SVETEpasik
LG UVÁDZA 4K OLED TELEVÍZII. JE PRVÝ NA SVETE

Spoločnosť LG Electronics (LG) na veľtrhu IFA v Berlíne uviedla prvý komerčne dostupný OLED televízor s rozlíšením 4K (3840 x 2160) na svete. Modely vo veľkosti 77 a 65 palcov majú v súčasnej dobe ten najlepší obraz na trhu. Ten podčiarkuje aj zakrivený Ultra HD displej s osvetlením jednotlivých bodov.

"LG 4K OLED TV dosahuje pomyselného vrcholku v oblasti televízorov a ukazuje, akým smerom sa celý tento priemysel postupne uberá,"komentuje uvedenie prvého komerčne dostupného 4K OLED televízora Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG. "Očakávame, že OLED televízory v blízkej dobe predbehnú predaje LCD displejov. Výhodou OLED technológie je predovšetkým kvalita obrazu. Rozlíšenie 4K navyše divákovi odovzdá úplne nenapodobiteľný zážitok," dodáva.

 

LG 4K OLED TV využíva základný panel vyvinutý spoločnosťou LG Display. Ten využíva patentovanú technológiou LG Four-Color Pixel WRGB. Vďaka 33 miliónom subpixelov verne zobrazuje farby pri zachovaní výnimočného kontrastu. Divák má pocit, že sleduje skutočnú, nielen zobrazenú vec. Sýtejšie a prirodzenejšie farby a samostatne nasvietené body zaručujú napríklad úplne reálnu čiernu farbu aj plynulý beh obrazu.

 

Modely 65EC9700 a 77EG9700 majú nielen dizajnový displej, ale aj stĺpik inšpirovaný tvarmi prírody. Obidva modely môžu byť zavesené na stenu. Viackanálový zvukový systém ULTRA SURROUND bol vytvorený v spolupráci so špičkou z odboru audio techniky - spoločnosťou Harman/Kardon. ULTRA SURROUND dokresľuje dokonalý zážitok zo skvelého obrazu.

 

Televízor LG 4K OLED bude k videniu na veľtrhu IFA v Berlíne od 5. do 10. septembra. Na trhu budú 4K OLED televízory dostupné vo štvrtom kvartáli 2014.

Zobraziť celú novinku
Oralmedic – úľava pri aftách. pasik
Oralmedic – úľava pri aftách.

Oralmedic ochranný roztok s unikátnou jednorazovou a jednoduchou aplikáciou je konečne účinné riešenie pre liečbu áft v ústach.


 

Obsahuje patentovanú zložku HybenX™, klinicky testovanú, ktorá účinne zastaví bolesť spôsobenú aftami už za pár sekúnd a zároveň urýchľuje prirodzené hojenie. Po aplikácii okamžite cítite úľavu od bolesti. Roztok zároveň odstraňuje mŕtve tkanivo a baktérie a prekryje ranu ochranným povlakom. Súčasne je vytvorená účinná bariéra proti infekcii. Stačí pri tom jediná aplikácia.

Ako Oralmedic funguje:  Aplikuje sa pomocou pred naplneného bavlneného tampónu.
Krátke pálenie znamená, že produkt funguje.Aplikácia Oralmedicu je lepšia, ak aftu pred tým vysušíte priloženým vatovým tampónom.Odporúčaná doba pridržania tampónu na afte je 5 sekúnd.


Po skončení aplikácie si vypláchnite ústa vodou.Ak je liečba efektívna,  objaví sa na afte a okolo nej biela škvrna.  Krátko po aplikácii pocítite úľavu od bolesti. Väčšina áft sa vylieči bezbolestne do 3-5 dní.

Zobraziť celú novinku
Syrové a smotanové nátierky na chlebíkpasik
Syrové a smotanové nátierky na chlebík

Vymyslieť každý deň pestré a chutné raňajky, desiatu či olovrant vôbec nie je jednoduché. V ponuke Lidl nájdete mnoho chutných syrových a smotanových nátierok na chlieb a pečivo za skvelé ceny. Môžete ich doplniť vždy inou čerstvou zeleninou, šalátovými listami, bylinkami alebo aj ovocím. Popustite uzdu fantázii a určite vymyslíte tie najchutnejšie recepty!

Pilos Smotanová nátierka je výborným základom pre obložený chlebík. Jemnú smotanovú chuť jej dodáva pasterizovaná smotana a smotanové kultúry. Má hustú konzistenciu a výborne sa rozotiera.  Môžete ju tiež použiť na prípravu rôznych nátierok so syrom, šunkou, vajíčkami, zeleninou a čerstvými bylinkami.

Cena: 0,75€ / 200 g, Lidl

 

Goldessa Cream Cheese Classic pasterizovaná nátierka obsahuje až 99% hmotnosti čerstvého syra. Jej svieža chuť vynikne v kombinácii s bielym i tmavým chlebom, pečivom,  ale napríklad aj s knäckebrotom.  Doplniť ju môžete čerstvou zeleninou, aj ovocím.

Cena: 0,85€ / 200 g, Lidl

 

Linessa Cream Cheese light pasterizovanú nátierka z čerstvého syra so zníženým obsahom tuku privítajú všetci, ktorí si strážia štíhlu líniu. Najlepšie chutí na tmavom chlebe alebo pečive s čerstvou zeleninou. V kombinácii s ovocím a ovsenými sušienkami z nej pripravíte chutný a menej kalorický dezert.

Cena: 0.85€ / 200 g, Lidl

 

Crefée Nátierka s francúzskymi bylinkami – lahodná našľahaná nátierka so zmesou byliniek výborne chutí na tmavom i bielom chlebíku aj pečive. Ochutnať môžete aj ďalšie príchute – cesnakovú, chrenovú a pikantnú paprikovú. Z každej nátierky rýchlo  pripravíte aj chutné kanapky na pohostenie a môžete ich ozdobiť čerstvou zeleninou alebo bylinkami.

Cena: 0,85€ / 150 g, Lidl

 

 

 

Zobraziť celú novinku
Dermacol Hyalurónová terapiapasik
Dermacol Hyalurónová terapia

Už v gréckej mytológii bohyňa Hébé nalievala bohom nektár, nápoj večnej mladosti, a podávala ambróziu, jedlo bohov, ktoré prepožičiavalo mladosť, krásu a nesmrteľnosť. V povestiach či rozprávkach nájdeme rôzne elixíry večnej mladosti. Existuje aj v skutočnom živote recept na stále mladú pleť? Hyalurónová terapia od kozmetickej značky Dermacol prináša jedinečnú, veľmi efektívnu remodelačnú starostlivosť vypĺňajúcu vrásky a obnovujúcu 3D štruktúru pokožky.

Čo sú vrásky?

Činiteľmi, ktoré spôsobujú alebo zhoršujú vrásky, sú často faktory ako slnko, tabak, alkohol, znečistenie či nedostatočná starostlivosť o pleť. Vráska je vlastne pretrhnutie elastických a kolagénových vláken, ktoré nastane v epiderme a v derme. Prvé vrásky sa na povrchu kože objavujú približne od 30 rokov. Existuje viacero druhov vrások, ktoré sa rozlišujú buď umiestnením alebo mechanizmom vzniku. Ich výskyt sa môže zintenzívniť rôznymi vnútornými (dedičnými, hormonálnymi, atď.) alebo vonkajšími faktormi (slnko, znečistenie, tabak, atď.). Nachádzajú sa primárne na tvári okolo úst, očí a na čele. Ide totiž o zóny, ktoré sú prirodzene vystavené pôsobeniu vonkajšieho prostredia. Mimické vrásky sa prirodzene objavujú u každého, keďže sú spôsobené mimikou: smiechom, mračením  či plačom.

Aj Iva Kubelková našla recept na mladú pleť: „Odporúčam silu hyalurónovej terapie. Moja pleť mladne zo dňa na deň.”

 

Dermacol Hyalurónová terapia

Hyalurónová terapia je cielene určená na špecifické potreby pleti. Je neinvazívnou a šetrnou alternatívou hyalurónových injekcií. Jedinečná, veľmi efektívna remodelačná starostlivosť s čistou sférickou kyselinou hyalurónovou a silným protivráskovým komplexom vypĺňa vrásky a obnovuje 3D štruktúru pokožky. Zlepšuje pevnosť pokožky o 35 %* a vzhľad výrazových vrások o 12 %*. Redukuje povrch vrások o 36 %* a ich hĺbku o 20 %*. Dlhodobo spevňuje kontúry tváre a obnovuje hustotu pleti, navracia jej pevnosť a pružnosť. Zvyšuje produkciu kolagénu o 40 %** a znižuje oxidatívny stres narušujúci štruktúru pokožky o 23 %**. Posilňuje ochrannú kožnú bariéru.

 

Produkty  Dermacol Hyalurónovej terapie:

Remodelačný denný krém – WRINKLE FILLER DAY CREAM - Odporúčaná cena: 50 ml / 14,19 eur

Remodelačný nočný krém – WRINKLE FILLER NIGHT CREAM - Odporúčaná cena: 50 ml / 14,19 eur

Remodelačný krém na oči a pery – EYE & LIP WRINKLE FILLER CREAM - Odporúčaná cena: 50 ml / 10,39 eur

Hydratačná a remodelačná maska ??– INTENSIVE HYDRATING MASK - Odporúčaná cena: 2x8 ml / 2,69 eur

Zobraziť celú novinku
Samsung rozširuje portfólio chytrých nositeľných zariadení o model Gear Spasik
Samsung rozširuje portfólio chytrých nositeľných zariadení o model Gear S

Spoločnosť Samsung predstavila Samsung Gear S, novú generáciu inteligentných nositeľných zariadení. Novinka ponúkne 3G konektivitu a funkcie, ktoré sú prispôsobené súčasným potrebám aktívnych užívateľov.

 

„Samsung je významným priekopníkom v tejto mladej a rýchlo sa rozvíjajúcej kategórii nositeľných zariadení,“povedal JK Shin, riaditeľ divízie IT & mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung a dodáva: „Gear S posúva možnosti nositeľných zariadení a obohacuje zážitok z mobilnej komunikácie.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakrivený Super AMOLED displej

Samsung Gear S má 2 palcový, zľahka zakrivený Super AMOLED displej, vďaka ktorému pohodlne priľne k zápästiu. Rovnako ako u predchádzajúcich modelov je možné využívať Samsung Gear S na čítanie správ, na nastavenie upozornenia alebo využívanie ďalších funkcií. Vďaka možnosti vlastného nastavenia displeja a vymeniteľným remienkom môže každý užívateľ vyjadriť svoj ??vlastný vkus a štýl.

 

Byť in aj on-line

Samsung Gear S rozširuje aj možnosti konektivity. Okrem 3G ponúka Bluetooth a WiFi pripojenie, takže používatelia môžu byť lepšie informovaní o všetkých upozorneniach zo sociálnych sietí, v kalendári a aplikáciách, a to aj v prípade, že sú vzdialení od svojho smartfónu. Ľahko možno odpovedať na prichádzajúce správy pomocou klávesnice, alebo môžu zadávať hlasové príkazy využitím funkcie S Voice. S novinkou od Samsungu môžu používatelia tiež telefonovať.

 

Pre automatickú synchronizáciu so smartfónom si užívateľ jednoducho zvolí pripojenie pomocou 3G alebo Bluetooth.

 

Rozšírené funkcie a aplikácie

Samsung Gear S umožňuje ľahký prístup k informáciám prostredníctvom základných widgetov a oznamovacích okien. Ponúka funkcie, ako sú hlasová navigácia pre chodcov od spoločnosti HERE, 24hodinové spravodajstvo alebo servis Financial Times „fastFT“ spoločne s pokročilou čítacou technológiou Spritz. Praktická je tiež možnosť prečítať si a odpovedať na dôležité upozornenia z Facebooku.

 

Dizajnéri nezabudli ani na funkcie zamerané na zdravie. Samsung Gear S je perfektným spoločníkom pri zlepšovaní kondície. Má zabudované multisenzory, GPS a nechýba ani aplikácia S Health. Okrem toho aplikácia Nike+ Running umožňuje zaznamenávať jednotlivé behy bez použitia smartfónu.

 

Gear Circle – slúchadlá trochu inak

Samsung na trh uvádza aj novinku Gear Circle – slúchadlá pripomínajúce náhrdelník. Pri spárovaní slúchadiel so smartfónom (cez Bluetooth) môže užívateľ prijímať hovory, počúvať hudbu a zadávať hlasové príkazy. Gear Circle sú vybavené aj magnetkami (v časti náušníkov), vďaka ktorým je možné slúchadlá spojiť a nechať ich na krku ako náhrdelník. Pri prichádzajúcom hovore, alebo ako upozornenie na dôležitú udalosť, sa Gear Circle rozvibrujú.

  

Zobraziť celú novinku
To najlepšie na ceste za Vaším bábätkompasik
To najlepšie na ceste za Vaším bábätkom

 

Dĺžka čakania na vytúžené bábätko je u každej ženy iná. Spoločnosť Green-Swan Pharmaceuticals, v spolupráci so špecialistami na pomoc pri otehotnení z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe - Podolí, prichádza s novinkou GS MimiStar®, ktorý ženské telo pripraví na počatie bábätka, a pomôže k rýchlejšiemu otehotneniu. Okrem toho obsahuje vitamíny a minerály podporujúce psychickú pohodu, ktorá je pre splnenie sna budúcej mamičky kľúčová.

 

„GS MimiStar je výnimočný svojím zložením. Vďaka unikátnej kombinácii vitamínov
a špeciálnych látok podporujúcich nielen fyziologické procesy, ale tiež psychickú pohodu, pomáha k otehotneniu prirodzenou cestou. Obsahuje inositol, kyselinu listovú, jód, horčík a ďalšie prvky, ktoré sú potrebné v období pred tehotenstvom,“
radí gynekologička MUDr. Diana Mlynárová z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa  v Prahe a dodáva:„Inositol je pre ženské telo kľúčový. Ide sa o látku prirodzene sa vyskytujúcu v ľudskom organizme. Telo si však nedokáže vyprodukovať jeho potrebné množstvo samo, preto je potrebné ho prijímať aj z vonkajšieho prostredia. Inositol, mnohými klinickými štúdiami* overená látka, pomáha upraviť menštruačný cyklus, optimalizuje činnosť vaječníkov a navodzuje ovuláciu. Zároveň je dôležitý pre správnu kvalitu a dostatočné množstvo zrelých vajíčok.“ 

Kyselina listová je ďalšou dôležitou látkou, prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva. Zinok podporuje plodnosť a reprodukciu, horčík a vitamín C napomáhajú zníženiu pocitu únavy a vyčerpania a podieľajú sa na správnej funkcii svalov a nervového systému. GS MimiStar®je unikátny tiež vďaka obsahu jódu, ktorý podporuje správnu činnosť štítnej žľazy. Tá má zásadný vplyv na úspešné počatie.

GS MimiStar®je určený pre všetky ženy, ktoré plánujú otehotnieť. Jeho pomoc ocenia predovšetkým tie, ktoré sa snažia o prvého potomka v už pokročilejšom veku, alebo tie, ktoré užívali dlhé roky hormonálnu antikoncepciu, a teraz, po jej vysadení, potrebujú doplniť látky dôležité pre hladký priebeh otehotnenia. Okrem toho je GS MimiStar®vhodný aj pre ženy pokúšajúce sa otehotnieť s pomocou centra asistovanej reprodukcie,“hovorí MUDr. Diana Mlynárová.

V súčasnej dobe rieši problém s otehotnením, spôsobený rôznymi dôvodmi, každý šiesty pár. „Šancu na otehotnenie značne ovplyvňuje nielen zdravý životný štýl a dostatok potrebných látok, ale predovšetkým aj psychický stav ženy. Každoročne k nám do Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe prichádza viac než 300 žien, ktoré nemôžu otehotnieť. U časti z nich sú ťažkosti spôsobené práve neustálym stresom a psychickou nevyrovnanosťou. Viac než 35 % z nich pomôžu naši špecialisti ich problém vyriešiť,“ uzatvára MUDr. Diana Mlynárová.

 

OVT_3v1-listopad2012-SK-packshotGS MimiStar® je dostupný v lekárňach alebo na www.gsmimistar.sk za odporúčanú cenu 14,49 Eur.

Snahu otehotnieť je možné okrem užívania doplnkov stravy GS MimiStar® podporiť aj zisťovaním plodných dní. K tomu môžu napomôcť pravidelné ovulačné testy. GS Ovultest s 99% istotou určí dva dni v cykle, ktoré sú pre otehotnenie najvhodnejšie. Jeho použitie je veľmi rýchle a jednoduché. Okrem toho sa vďaka nemu šance na počatie niekoľkonásobne zvýšia. Dostupné sú v lekárňach v balení tri kusy za odporúčanú cenu 3,49 Eur.

Viac informácií o produkte na www.gsmimistar.sk

Zobraziť celú novinku
Monitorujte srdce, predíďte mŕtvici!pasik
Monitorujte srdce, predíďte mŕtvici!

Pravidelné meranie tlaku predchádza riziku mŕtvice. Indikátor nepravidelnej činnosti srdca tlakomerov OMRON odhalí s viac ako 90% presnosťou predsieňovú fibriláciu srdca. Tá je spolu s vysokým krvným tlakom hlavnou príčinou mozgovej mŕtvice.

Navyše Vám tlakomery OMRON zabezpečia klinicky overené presné meranie. To najlepšie, čo môžete mať doma je japonská kvalita v podobe modelu OMRON M6 Comfort. Inteligentná manžeta predchádza nepresnému meraniu, vďaka tomu, že ako jediná na trhu odmeria vaše hodnoty presne, nezávisle od toho, ako si ju nasadíte. Displej ponúka graf hodnôt a dvojfarebné svetelné LED indikátory, ktoré pomôžu k lepšej orientácii. Oceníte aj analytickú funkciu týždňových priemerov meraní po dobu až dvoch mesiacov. Meranie krvného tlaku tak už nebude len pre pokročilých a odborníkov. Inteligentný tlakomer s 5 ročnou zárukou a kalibráciou v cene to zvládne to zvládne za vás. Bližšie informácie nájdete vo Vašich lekárňach a zdravotníckych pomôckach.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
IT GALA 2014: Vyberte počítačových oskarov pre rok 2014!pasik
IT GALA 2014: Vyberte počítačových oskarov pre rok 2014!

. Udeľovanie prestížnych cien IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka pokračuje už štrnásty rok. Aj tento rok organizátori podujatia udelia v jednotlivých kategóriách ocenenia „Hlas ľudu,“ ktoré vychádzajú z hlasovania odbornej verejnosti, do ktorého sa môže zapojiť odborná verejnosť.

Hlasovanie odbornej verejnosti je k dispozícii na adrese: http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2014-08-28/c164811-hlasovanie

 

Vyplnením krátkeho formulára sa hlasujúci môžu zapojiť aj do súťaže o vstupenku na prestížny galavečer IT GALA 2014, na ktorom prebehne slávnostné udeľovanie ocenení.

 

Hlasovanie je zložené z výberu užšej nominácie, ktorú aj tento rok zostavila odborná komisia z viac ako 200 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Verejnosť môže hlasovať do 20. 9. 2014. Výsledky vyhodnotenia odbornej komisie a hlasovania verejnosti budú vyhlásené 25. septembra 2014 na slávnostnom podujatí IT GALA.

 

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):

Igor Kolla (generálny riaditeľ, ANTIK Telecom s.r.o. a ANTIK Technology s.r.o.)

Ján Lunter (CEO/CTO, Innovatrics s.r.o.)

Juraj Oravec (vedúci Divízie rádiokomunikácií, Výskumný ústav spojov, n.o. Banská Bystrica)

Stanislav Verešvársky (výkonný riaditeľ, člen predstavenstva SWAN, a.s., člen predstav. DanubiaTel, a.s.)

Vladimír Matouš (člen predstavenstva, Tatra banka a.s.)                   

 

V kategórii IT FIRMA roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):

ANTIK Telecom s.r.o.

DATALAN, a.s.

RESCO spol. s r.o.

SWAN, a.s.

T-Systems Slovakia, s.r.o.

 

V kategórii IT PRODUKT roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci výrobcovia a ich produkty:

EMANS – Manufacturing Operations Management

EMANS pokrýva veľký rozsah riadenia výrobných podnikov od úrovne montážnych procesov cez optimalizáciu výroby až po manažérske informačné systémy, podporu obchodu a marketingu so zapracovanými inovatívnymi prvkami. Produkt prihlásila spoločnosť ANASOFT APR, spol. s r.o.

 

ESET Mobile Security

Produkt je určený na ochranu smartfónov a tabletov s operačným systémom Android pred rôznym typom malware. Obsahuje moduly pre Anti-Phishing, Anti-Theft, Security Audit, SMS&Call filter. Doteraz si ho stiahlo viac ako 4 000 000 používateľov. Produkt prihlásila spoločnosť ESET, spol. s r.o.

 

Glass CRM

Glass CRM je plnohodnotné cloudové CRM riešenie kompletne integrované s Google Glass technológiou, kde komunikácia medzi používateľom a aplikáciou prebieha na základe hlasu, pričom ovládanie je možné aj dotykovými gestami. Produkt prihlásila spoločnosť RESCO spol. s r.o.

 

sli.do

Sli.do je inovatívna webová aplikácia, ktorá slúži organizátorom a prednášajúcim na zvýšenie interakcie na podujatiach. Publiku prináša možnosť aktívne sa zapájať prostredníctvom hlasovania a kladenia otázok cez mobilné zariadenia. Produkt prihlásila spoločnosť sli.do.

 

Speedometer by Sygic

Aplikácia upozorňuje vodičov na celom svete o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách. V aplikácii nájdu používatelia aj aktuálne rýchlostné limity na cestách a rozmiestnené radary od prémiových globálnych dodávateľov. Produkt prihlásila spoločnosť Sygic, a.s.

 

V kategórii IT PROJEKT roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci riešitelia a ich projekty:

Mobilná aplikácia Dôvera

Vďaka tejto aplikácii si klient/užívateľ môže ako prvý na Slovensku vyskúšať mHealth, v ktorom sa nachádza národný aj Európsky preukaz poistenca, jeho zdravotná karta, adresy a otváracie hodiny lekární, pohotovostí, SOS karta prvej pomoci s najdôležitejšími údajmi o zdravotnom stave. Aplikácia tiež pripomenie preventívne prehliadky, upozorní na liekové interakcie a informuje sa o schválenej hospitalizácii. Projekt prihlásila spoločnosť DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.

 

Elektronické služby Národnej evidencie vozidiel  časť:  mobilná lustrácia občanov, dokladov a vozidiel

Cieľom projektu je urýchlenie kontroly, zníženie korupcie, zlepšenie bezpečnosti a zvýšenie percenta objasnenia trestnej činnosti pri dopravných kontrolách na cestách. Projekt prihlásila spoločnosti Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o.

 

Register účtovných závierok

Register účtovných závierok má slúžiť ako centrálne miesto na ukladanie  a zverejňovanie účtovných závierok, aby účtovné jednotky nepredkladali účtovné závierky viacerým štátnym orgánom.  Snahou je znížiť administratívnu záťaž podnikateľského prostredia, odstrániť duplicity, zvýšiť dostupnosť údajov z účtovných závierok. Projekt prihlásila spoločnosť PosAm, spol. s r.o.

 

Hlasová Biometria pre Tatra banka, a.s.

Cieľom je zvýšenie komfortu klientov Tatra banky – zjednodušenie procesu prihlasovania a autentifikácie klientov a zvýšenie efektívnosti kontaktného centra DIALOG Live. Biometrická technológia FreeSpeech od spoločnosti Nuance zabezpečuje autentifikáciu klientov Tatra banka, a.s. iba prostredníctvom ich hlasu. Projekt prihlásila spoločnosť SOITRON, s.r.o. a Tatra banka, a.s.

 

Príprava absolventov s praxou

Cieľom je zavedenie duálnej formy vyššieho odborného vzdelávania pre zvýšenie pripravenosti mladých ľudí pre sektor IKT v regióne východného Slovenska v spolupráci s partnerskou strednou školou a verejnou správou. Projekt prihlásila spoločnosť T-Systems Slovakia, s.r.o.

 

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

 

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT PRODUKT, IT PROJEKT a IT FIRMA roka 2014 budú udelené 25. septembra 2014 na podujatí IT GALA. Informácie o zostavení užšej nominácie a výbere nominantov sú dostupné na www.itgala.sk.

Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú IT asociácia Slovenska a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE, WINK a portálu ITnews.sk. 

Zobraziť celú aktualitu
Lidl oslávi svoje jubileum vo veľkom štýle, zákazníkom rozdá 111 111 skvelých cienpasik
Lidl oslávi svoje jubileum vo veľkom štýle, zákazníkom rozdá 111 111 skvelých cien

rvé predajne Lidl na Slovensku sa otvorili 9. septembra 2004, reťazec teda v týchto dňoch oslavuje desať rokov pôsobenia na slovenskom trhu. Pri tejto príležitosti si Lidl pripravil narodeninovú oslavu s množstvom darčekov pre svojich zákazníkov. Ak  oslavujete narodeniny v rovnaký deň ako Lidl, pre prvých sto z Vás je v každej našej predajni pripravené sladké prekvapenie. To však ani zďaleka nie je všetko.

V rámci osláv jubilea rozdá Lidl až 111 111 skvelých cien! Za každých 10 eur nákupu dostanete od 8. septembra do 12. októbra jeden žreb. Zotrite pole a zistíte, či ste získali niektorú zo  110 000 okamžitých výhier. Ak nájdete symbol niektorého z desiatich vybraných produktov, môžete  si žreb uplatniť do konca októbra v ktorejkoľvek predajni Lidl. Pokiaľ sa pod stieracou vrstvou objaví kód, zadajte ho do formulára na internetovej stránke www.lidl.sk a hráte o 1111 nákupov zadarmo. Hlavnou cenou je neuveriteľných desať rokov zadarmo! Desať šťastlivcov sa môže tešiť na rok plný nakupovania zadarmo a rozdáme aj 100 mesačných a 1000 týždňových nákupov.

V auguste sme sa našich fanúšikov na Facebooku pýtali, ktorých desať z našich vlastných značiek sú ich najobľúbenejšie. Z nášho bohatého sortimentu si vybrali nasledovnú zostavu: Alesto, Bluedino, Combino, Dulano, Fin Carré, Freeway, Pikok, Pilos, Saguaro a W5.

V nasledujúcich piatich týždňoch budeme postupne ponúkať všetky produkty týchto značiek so špeciálnou desaťpercentnou zľavou.

Výnimočné narodeninové menu si pre Vás pripravili naši šéfkuchári Roman s Marcelom. A aké by to boli narodeniny bez sladkej torty? Na vynikajúci dezert Vás pozve cukrárka Adriana. Ak chcete o našich akciách vedieť vždy ako prví,  sledujte náš profil na Facebooku – www.facebook.com/lidlslovensko.

Zobraziť celú aktualitu
Reštaurácia pre deti Little Al Trivio má nové vonkajšie ihriskopasik
Reštaurácia pre deti Little Al Trivio má nové vonkajšie ihrisko

Reštaurácia pre deti Little Al Trivio pripravila pre svojich malých návštevníkov nové vonkajšie detské ihriskona streche obchodného centra Central. Ihrisko ponúka veľa možností zábavy a herných prvkov - pirátska loď, plážový domček či rôzne hojdačky. Rodičia a ich ratolesti si tak môžu spoločne užívať posledné jesenné slnečné dní na terase reštaurácie Al Trivio. Kým si dospeli budú pochutnávať na dobrom obede alebo poobedňajšej káve, deti sa do sýtosti vybláznia na novom atraktívnom ihrisku.

Little Al Trivio je prvou reštauráciou, vytvorenou špeciálne pre deti v nákupnom centre Central. Na deti čaká hravý detský lístok, špeciálne rodinné stoly a množstvo zábavy. Malí návštevníci tu môžu pokresliť celý stôl, zabaviť sa na interaktívnej stene, zahrať sa na obchod či vláčik alebo poskladať si Lego Duplo. To všetko v čase, kým si rodičia pochutnávajú na dobrom obede z klasického menu. V špeciálnom detskom menu nájdete domáce cestoviny, talianske jedlá lahodiace detskému oku, smoothies, čerstvé šťavy, a mnoho zdravých dobrôt. Alebo si deti môžu vymyslieť vlastnú pizzu podľa ich chuti. Deti tu majú pocit, že sú malí dospeláci a môžu byť v „naozajstnej" reštaurácii - avšak takej, kde sa myslí v prvom rade na malých zákazníkov.

Viac informácií nájdete na webovej stránke reštaurácie http://altrivio.sk/sk/little-al-trivio/.

Zobraziť celú aktualitu
Samsung predstavil partnerov pre UHD TVpasik
Samsung predstavil partnerov pre UHD TV

Spoločnosť Samsung zverejnila plány na ďalší vývoj radu svojich UHD televízorov v spolupráci s globálnymi poskytovateľmi obsahu. Nové partnerstvá majú napomôcť urýchleniu rozvoja a prístupu k UHD obsahu.

 

Samsung plánuje celosvetovo spustiť službu UHD Video on demand (VOD) od Amazonu v októbri tohto roku. Zároveň v Európe sprístupní UHD VOD od spoločnosti Netflix, ktorá je už od marca dostupná v Spojených štátoch a ďalších krajinách. Netflix začala svoje UHD vysielanie druhým radom populárneho amerického seriálu „House of Cards“, ktorá je teraz dostupná pre UHD TV Samsung.

 

Samsung taktiež rozšíril spoluprácu s hlavnými Európskymi partnermi vrátane maxdome, Wuaki.tv, a CHILI, čím chce zabezpečiť širšiu ponuku obsahu pre svojich zákazníkov, ktorí sa rozhodnú využívať kvalitu UHD.

 

„Éra UHD už bola začatá a pre jej rozvoj a rýchle prijatie zákazníkov je dôležité poskytnúť im bohatý výber obsahu, ktorý si môžu vychutnať v UHD kvalite,“ povedal Won Jin Lee, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronic.

 

Samsung sa teraz sústredí na poskytovanie UHD obsahu na európskom trhu. V máji sa napr. spojil s Viedenskou štátnou operou a umožnil UHD vysielanie opery Nabucco s Placidom Domingom, prostredníctvom aplikácie Vienna Opera App. Tento prémiový obsah bol vysielaný celosvetovo a divákom poskytol zážitok doslova „z prvého radu“. Na sezónu 2014/15 je naplánovaných ďalších 10 predstavení v UHD kvalite. Jedným z vrcholov bude opera Die Fledermaus od Johanna Straussa, ktorá zaznie večer na Nový rok.

 

Samsung taktiež so svojimi partnermi pracuje na vývoji zabezpečenej distribúcie UHD obsahu. Spolupracuje s asociáciou SCSA (Secure Content Storage Association), ktorej zakladajúcimi členmi sú SanDisk, 20th Century Fox, Warner Bros a Western Digital, a spoločne vytvára štandardy pre bezpečné uchovávanie obsahu. Samsung bude v budúcnosti schopný poskytnúť divákom diela hollywoodskych štúdií v najvyššej kvalite.

 

Spolupráca s RTP, portugalskou národnou vysielacou spoločnosťou a s Portugal Telecom (PT) - prostredníctvom MEO, priniesla divákom možnosť sledovať zahrievacie kolá zápasov majstrovstiev sveta v dokonalej obrazovej kvalite. Bol to prvý živý športový prenos v UHD kvalite, ktorý mohli exkluzívne sledovať diváci na zakrivených UHD televízoroch bez set-top boxu.

 

V Južnej Kórei má verejnosť možnosť sledovať živé UHD vysielanie. V apríli Samsung v spolupráci s poskytovateľom káblového vysielania CJ Hello Vision spustil službu, ktorá umožňuje sledovať živé UHD vysielanie bez set-top boxu. Samsung taktiež zahájil spoluprácu s CNM a T-Broad na spustenie živého UHD vysielanie do konca tohto roka. Majitelia televízorov Samsung UHD HU9000 môžu využiť aplikáciu „B TV“ a po predplatení „SK Broadband“ sledovať až 20 UHD VOD titulov.

 

V júni Samsung predstavil UHD video pack, ktorý pripravil v spolupráci s hollywoodskymi štúdiami 20th Century Fox a Paramount. V balíčku majú zákazníci k dispozícii 40 titulov v UHD kvalite vrátane populárnych filmov ako je Star Trek Into Darkness, Pí a jeho život a sériu dokumentov.

Zobraziť celú aktualitu
Sézona husacích hodov sa začala Dňom otvorených dverí v Slovenskom Grobe!   pasik
Sézona husacích hodov sa začala Dňom otvorených dverí v Slovenskom Grobe!

V priebehu uplynulého víkendu sa začal sviatok všetkých milovníkov husaciny. Uskutočnil sa totiž  Deň otvorených dverí Cechu husacinárov Slovenského Grobu. Sezóna husacích hodov potrvá až do konca roka. Všetkých osem prevádzok Cechu pozýva na skvelú husacinu do Slovenského Grobu!

 

Sezóna husacích hodov sa oficiálne začala! Milovníci dobrého jedla a kvalitnej husaciny si to počas posledného augustového i prázdninového víkendu namierili do Slovenského Grobu. Ten je nielen našou kolískou husacinárskeho remesla, ale dnes už aj svetoznámou destináciou pre domácich gurmánov aj pre gastroturistov z celého sveta. „Deň otvorených dverí dopadol výborne. Stovky ľudí s rodinami si urobili výlet do príjemného prostredia Slovenského Grobu a popri tom si vychutnali to najlepšie z umenia najskúsenejších slovenských husacinárov,“ hodnotí tohtoročné podujatie prezident Cechu husacinárov Slovenského Grobu Boris Haško v mene všetkých ôsmich reštauračných prevádzok Slovenského Grobu, ktoré sú v Cechu združené. „Napriek tomu, že pršalo a počasie nám neprialo, prišlo množstvo návštevníkov z blízkeho aj ďalekého okolia a atmosféra nemala chybu!“ dodáva Boris Haško.

 

Grobská izba, Grobský dvor, Gurmánsky Grob, Husacina Plus Penzión, Husacina u Zápražných, Penzión & Restaurant Karolína, Pivnica u Zlatej Husi a Zelený dvor – to všetko sú oficiálne reštauračné prevádzky, ktoré každoročne organizujú Deň otvorených dverí, teda symbolický štart sezóny husacích hodov. Práve v týchto ôsmich reštauráciách sa mohli milovníci husaciny 30. augusta najesť dosýta za symbolickú cenu. Podmienkou bolo len zakúpenie vstupenky na Deň otvorených dverí v hodnote 2,- Eur v ktorejkoľvek z reštaurácií Cechu. Po jej zakúpení mohli návštevníci degustovať a porovnávať 200 gramové porcie husaciny s lokšami a prílohou v ktorejkoľvek z prevádzok Cechu za spomínanú symbolickú sumu 7,- Eur.

 

Deň otvorených dverí v „slovenskej mekke husaciny“ sa tento rok uskutočnil už 14-ty krát. Podľa slov prezidenta Cechu Borisa Haška, primárnym významom podujatia bolo, dať návštevníkom príležitosť vybrať si reštauráciu, v ktorej im husacina chutí najlepšie, aby sa neskôr vrátili na klasické husacie hody práve do tej svojej obľúbenej prevádzky, ktorá sa im zapáčila najväčšmi. „Niekto prišiel len na pohár vína, lebo si husacinu dal v susednej prevádzke, ale ide nám najmä o to, aby sa sem ľudia prišli pozrieť, videli, ako to tu robíme a keď sa im bude páčiť, dúfame, že sa vrátia,“ dodáva.

 

Zobraziť celú aktualitu
PREDSTAVENIE TÍMU HC SLOVAN V CENTRALE!pasik
PREDSTAVENIE TÍMU HC SLOVAN V CENTRALE!

 

 

Už dnes, 1. septembra popoludní sa celý tím HC SLOVAN Bratislava predstaví fanúšikom v nákupnom centre Central!

 

HC SLOVAN Bratislava pripravil spolu s CENTRALOM - nákupným srdcom Bratislavy na Trnavskom Mýte pre všetkých fanúšikov Slovana už tento pondelok 1. septembra oficiálne predstavenie celého tímu pred štartom základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy 2014/15. Súčasťou celej akcie pre našich priaznivcov bude aj autogramiáda všetkých hráčov A mužstva, minikoncerty populárnych kapiel a rôzne súťaže spojené s hokejom.

 

Podujatie "I ♥ SLOVAN" odštartuje krátko po 15:00 h, kedy sa na pódiu predstavia v cca 20-minútových koncertných blokoch kapely, ktoré sú dlhodobo späté so Slovanom. Najprv vystúpi skupina Hex, po nej Iné Kafe a na záver koncertného bloku aj Peter Cmorik so skupinou. Samozrejme nebude chýbať maskot Harvy, Angels Cheerleaders, Fotolab kútik a viacero zaujímavých súťaží o ceny z prostredia hokejového Slovana, vrátane rýchleho turnaja v STIGA stolnom hokeji a meraní tvrdosti strely Bauer speed shooting.

 

Tá najdôležitejšia časť celého podujatia príde o 16:00 h, kedy do Centralu zavíta kompletný tím HC SLOVAN Bratislava so všetkými hráčmi na súpiske A mužstva, pripravenými zasiahnuť do tretej sezóny v KHL, vrátane trénerov Rostislava Čadu, Vladimíra Országha a Pavla Rybára. Po krátkom predstavení každého člena nášho mužstva bude od 16:30 h pripravená hodinová autogramiáda nášho tímu.

 

Upozorňujeme, že vzhľadom na ďalšie povinnosti hráčov autogramiáda má vopred stanovenú dĺžku a bude trvať presne 60 minút.

 

Nenechajte si preto ujsť príležitosť, aká sa naskytne len raz za sezónu a príďte pozdraviť hráčov HC SLOVAN Bratislava pred ostrým štartom sezóny 2014/15. Pri troche šťastia si odnesiete podpisové karty každého hráča, zopár cenných fotografií alebo malé hokejové suveníry. Už dnes v pondelok 1. septembra 2014 na akcii I ♥ SLOVAN v nákupnom centre Central.

Zobraziť celú aktualitu
Štvrtý ročník súťaže Miss Kompost je tu: Zapojte sa aj Vy!pasik
Štvrtý ročník súťaže Miss Kompost je tu: Zapojte sa aj Vy!

Priatelia Zeme – SPZ, Centrum environmentálnych aktivít a internetový obchod Komposter.sk vyhlasujú ďalší ročník celoslovenskej súťaže MISS KOMPOST, ktorej zmyslom je podporiť vnímanie kompostovania ako súčasti moderného životného štýlu. Do súťaže o zaujímavé ceny sa môže zapojiť každý, kto doma kompostuje, bez ohľadu na spôsob kompostovania, veľkosť a typ kompostoviska. Súťažné kompostovisko nemusí vyzerať vôbec vzorovo, porotu môže zaujať práve netradičné riešenie, nápaditosť, či príbeh, ktorý súťažiaci napíše o kompostovaní.

Aj vo štvrtom ročníku súťaže chcú organizátori poukazovať na to, že kompostovanie môže byť jednoduché a zábavné. Pre zapojenie do súťaže stačí do 5. septembra 2014 zaslať tri fotografie s rozlíšením aspoň 2 megapixely so stručným opisom svojho kompostu, kde kandidát na titul miss uvedie miery svojho kompostoviska/kompostéru (výšku, šírku, dĺžku prípadne iný relevantný rozmer), ďalej suroviny, na ktorých si kompost pochutnáva, či ďalšie informácie z výroby a použitia kompostu. Môže tiež pripojiť zaujímavú alebo humornú udalosť, ktorá sa mu pri kompostovaní prihodila. Zároveň si súťažiaci odloží vrecúško kompostu (približne 3 kg), ktorého kvalita môže rozhodnúť vo finále. Súťaž je určená pre jednotlivcov, súkromné osoby, ktoré kompostujú pre vlastnú potrebu.

„V súťaži nám ide hlavne o to, aby sme spropagovali kompostovanie ako súčasť modernej domácnosti a dobrej záhradkárskej praxe. Chceme ukázať, že kompostovať môže každý. Nie však použitím poučiek z kníh, ale príkladov priamo zo života,“ hovorí Branislav Moňok z Priateľov Zeme – SPZ.

Klaudia Medalová z Centra environmentálnych aktivít dodáva „Súťaž ukazuje, že kompostovanie môže byť aj estetické a veselé. Pridajte sa k prírodným záhradníkom a ekologickým pestovateľom, kompostujte  a pestujte zdravé a šťastné rastliny bez syntetických hnojív ?"

Zo všetkých prihlásených kandidátov vyberie odborná porota päť najlepších, ktorí postúpia do finále. Od každého z nich si následne vyžiada odložené vrecúško kompostu. Ich kvalitu bude mať opäť možnosť porovnať i laická verejnosť na verejnom podujatí – Biojarmoku, ktorý sa bude konať 26. 9. 2014 v Trenčíne. Na tejto akcii budú prezentované fotografie a príbehy zaslané finalistami. Každý z nich získa hodnotné vecné ceny, ktoré do súťaže poskytol hlavný partner súťaže – internetový obchod komposter.sk a organizátori súťaže.

„Sme radi, keď vidíme praktické príklady rodín, kde sa kompostovanie stáva súčasťou ich životného štýlu. Tešíme sa, keď môžeme ľudí podporiť špičkovými domácimi kompostérmi, ktoré im uľahčia prácu v záhrade,“ hovorí Ing. Nina Oravcová, www.komposter.sk.

Všetky informácie o súťaži nájdu záujemcovia na webovej stránke http://www.priateliazeme.sk/spz/miss-kompost. Prihlásiť sa môžu písomne na adresu: Priatelia Zeme – SPZ, P.O.BOX H-39, 040 01 Košice, alebo elektronicky na miss.kompost@priateliazeme.sk. 

Zobraziť celú aktualitu
Vyberte značky desaťročia a vyhrajte pasik
Vyberte značky desaťročia a vyhrajte

Lidl v pondelok 18. augusta odštartoval veľké facebookové hlasovanie o desať značiek desaťročia. Zapojte sa do výberu top vlastných značiek zo sortimentu Lidl a vyhrajte. Sto šťastlivcov získa nákupné poukážky v hodnote 10 eur, no víťazmi budú všetci zákazníci obchodného reťazca. Hlasovanie prebieha do 27. augusta.

Kliknite na fanpage www.facebook.com/lidlslovensko, spustite aplikáciu Značky Desaťročia a zvoľte svojich favoritov. Na výber máte z dvadsiatich vlastných značiek zo sortimentu spoločnosti Lidl: Alesto, Balino, Bluedino, Combino, Crusti Croc, Dulano, Fin Carré, Freeway, Freshona, From´dor, Maribel, Nautica, Nixe, Pikok, Pilos, Saguaro, Tastino, Toppo, Vitafit, W5. Každý deň môžete dať svoj hlas trom značkám. Ak tak urobíte aspoň raz, postúpite do žrebovania o 100 nákupných poukážok v predajniach Lidl v hodnote 10 eur. Výhercov vyžrebujeme po skončení súťaže, pričom za každý hrací deň oceníme práve desať účastníkov našej ankety. Zapojte sa teda každý deň a automaticky zvýšite svoje šance na úspech.

A ak aj nevyhráte, nezúfajte. V septembri a októbri totiž počas piatich týždňov zlacníme ceny produktov vždy dvoch vybraných vlastných značiek o desať percent. „Vlastné značky sú dôležitou súčasťou našej obchodnej identity. V priemere štyri z piatich produktov, ktoré nájdete na pultoch predajní Lidl, sú privátnymi značkami. Tieto výrobky si môžete kúpiť iba v našej sieti, a preto si na ich kvalite dávame mimoriadne záležať,“ povedal Martin Nagy, konateľ spoločnosti Lidl a dodal: „Zákazníci si naše privátne značky obľúbili a vedia, že sú synonymom kvality. A keďže nám záleží na názore našich fanúšikov, rozhodli sme sa  im poskytnúť unikátnu možnosť rozhodnúť, ktorá desiatka je ich najobľúbenejšou.“

Hlasovanie o značky desaťročia prebieha v rámci osláv desiatich rokov pôsobenia spoločnosti Lidl na Slovensku. V najbližších týždňoch a mesiacoch sa môžete tešiť na ďalšie zaujímavé prekvapenia. Sledujte www.lidl.sk a www.facebook.com/lidlslovensko a nezmeškajte žiadnu z našich akcií.

Zobraziť celú aktualitu
ZÁŠTITU NAD MEDZINÁRODNÝM CHARITATÍVNYM TURNAJOM PREVZAL PREZIDENT SR ANDREJ KISKA pasik
ZÁŠTITU NAD MEDZINÁRODNÝM CHARITATÍVNYM TURNAJOM PREVZAL PREZIDENT SR ANDREJ KISKA

 

 

Záštitu nad medzinárodným turnajom v ženskom plážovom volejbale, ktorý sa po prvýkrát uskutoční  na Slovensku, prevzal prezident SR Andrej Kiska.

 

Dejiskom SLOVANET BEACH EXHIBITION bude areál AquaCity Poprad. Už 30. augusta 2014 sa pod homologizáciou európskej volejbalovej konfederácie uskutoční na Slovensku volejbalové podujatie za účasti európskej hráčskej špičky. Výnimočnosť tohto podujatia podčiarkuje jeho charitatívny rozmer, keďže celý výťažok zo vstupného bude prerozdelený na dva charitatívne účely. Organizátori podujatia pomôžu pacientom trpiacim chronickou obštrukčnou chorobou pľúc a rodinám, ktorých deti trpia detskou mozgovou obrnou a svalovou dystrofiou.

 

Hviezdami nabité exhibičné podujatie sľubuje nezabudnuteľný športový zážitok. O víťazstvo bude bojovať šesť ženských tímov v dvoch skupinách. Prvé dva tímy postúpia do semifinálových zápasov z ktorých vzíde víťaz turnaja. “Sme radi, že aj na Slovensko zavítajú svetové hviezdy plážového volejbalu z Poľska, Rakúska či iných krajín,” hovorí Ján Michlík, zástupca generálneho partnera podujatia, spoločnosti Slovanet.

 

Účasť na exhibičnom turnaji potvrdili aj slovenské hráčske špičky Dominika Nestarcová a Natália Dubovcová. “Sme radi, že čaro plážového volejbalu si budú môcť vychutnať aj slovenskí športoví fanúšikovia. Tešíme sa na toto podujatie a samozrejme sa budeme snažiť podať čo najlepší športový výkon. Verím, že na domácej pôde divákov nesklameme,” hovorí Dominika Nestarcová, slovenská reprezentantka v ženskom plážovom volejbale.

 

Exhibičné podujatie sa bude niesť aj v znamení pomoci druhým. Celý výťažok zo vstupného bude prerozdelený na dva charitatívne účely. Vyzbierané finančné prostriedky poputujú Nadačnému fondu Pre zdravé pľúca, ktorý pomáha pacientom s nevyliečiteľným ochorením, tzv. chronickou obštrukčnou chorobou pľúc. Rovnako organizátori podujatia podporia aj rodiny, ktorých deti trpia detskou mozgovou obrnou a svalovou dystrofiou. Spolupatričnosť s pacientmi, ktorým je venovaný výťažok zo vstupného, vyjadril aj prezident SR Andrej Kiska tým, že prevzal nad celým podujatím záštitu.

 

Pre návštevníkov podujatia, ktorým bude sprevádzať Marcel Forgáč, sú pripravené ďalšie sprievodné aktivity ako vystúpenie tanečnej skupiny Old School Brothers, skupiny Peter Bič Project, Trial show Jána Kočiša, zábavné atrakcie, súťaže a animácie pre deti. Akciu podporili Slovanet, AquaCity a stávková kancelária Tipsport. Viac na www.tatrabeach.sk

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio