LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • Cider – osvieženie z jabĺk
  pasik
  Cider – osvieženie z jabĺk
  Cider je osviežujúci alkoholický nápoj vyrobený z jabĺk. Jablká dozreté na slnku mu dávajú sviežu, sladkú chuť a zlatistú farbu, ktorá pripomína slnečné dni. Je to nápoj, ktorý si v spoločnosti priateľov radi vychutnajú muži aj ženy, má osviežujúcejšiu chuť ako víno,
 • Sladká veľkonočná HARIBO nádielka
  pasik
  Sladká veľkonočná HARIBO nádielka
  Dlhá zima pomaličky odchádza a prvé teplé slnečné lúče ukrývajú v sebe prísľub znovuzrodenia prírody. S týmto javom sa nám spájajú aj obľúbené veľkonočné zvyky, tradície i pokrmy
 • Pošli účet z reštaurácie a Orbit ti ho preplatí!
  pasik
  Pošli účet z reštaurácie a Orbit ti ho preplatí!
  Značka obľúbených žuvačiek Orbit si opäť v novom roku pripravila pre slovenských spotrebiteľov darček. Za nákup špeciálneho duopacku (2 x 10 dražé) alebo 46-kusového vrecúška Orbit Peppermint alebo Spearmint môžete získať jed
 • Hubert Blanc de Noir spojenie elegancie a krásy
  pasik
  Hubert Blanc de Noir spojenie elegancie a krásy
  Do portfólia prémiových sektov spoločnosti Hubert J.E. pribudla novinka Hubert Blanc de Noir, ako v poradí už druhý odrodový sekt. Toto biele šumivé víno v sebe prekvapivo ukrýva šťavu z tmavého hrozna, odrody Cabernet Sauvignon.
Napíšte nám tri mužské a tri ženské mená, ktoré oslavujú meniny počas letných mesiacov? Napíšte nám aj príchuť bonboniéry Figaro, ktorou by ste obdar
Súťaže sa môžete zúčastniť do 26.08.2012.
SÚŤAŽ JE UKONČENÁ.
Dnes je 07. 03. 2015, meniny má Tomáš.
Náhodný článok
Bilingválne deti Bilingválne deti
Prvý kontakt s cudzím jazykom získajú už v materskej škôlke. Na základnej škole pokračujú v rozvíjaní komunikačných zručností a po jej ukončení disponujú slušnou slovnou zásobou  v nemeckom jazyku. Hovoríme o deťoch, ktoré vďaka vzdelávacej iniciatíve nadácie Volkswagen Slovakia majú možnosť absolvovať unikátny projekt bilingválnej výchovy. Prihlásiť doň môžete aj vaše dieťa.
Najčítanejšie články
jarna
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Žuvačky 5 rozvíjajú zmysly vo vylepšenom kabátepasik
Žuvačky 5 rozvíjajú zmysly vo vylepšenom kabáte

Exkluzívne žuvačky 5 opäť útočia na ľudské zmysly a prichádzajú s novou príchuťou GLARE. Zmyselná kombinácia čučoriedky, granátového jablka a palmových plodov acai berry má ešte intenzívnejšiu chuť. Lifestylové žuvačky 5 v novom obale sú dostupné v bežnej obchodnej sieti za odporúčanú cenu 1,09 eura.

Stimulácia zmyslov začína pri celom portfóliu žuvačiek 5 už v obchode: do oka spotrebiteľom padne luxusné balenie. Pozornosť celkom isto zaujme svojim originálnym spracovaním. Navyše je príjemný na dotyk. Na každom plátku je vyrazené logo 5 a výrazne vonia po ovocí, takže okamžite po rozbalení zanechá nezabudnuteľný dojem. Nielen znalci žuvačiek ocenia okrem vzhľadu aj skvelú chuť. Tá je pri variante GLARE jedinečná a nezabudnuteľná. 

 

Sylvie NavarováPrečo žuvačky 5 rozvíjajú zmysly?

Vďaka zmyslom a zameraniu pozornosti na príjemné podnety, cez ktoré ich vnímame, celkovo zlepšujeme svoju obranyschopnosť voči psychosomatickým ochoreniam. K posilňovaniu odolnosti a obranyschopnosti organizmu prostredníctvom ladenia zmyslov môžeme využiť napríklad aj žuvačku. A ako? Psychologička a koučka osobného rozvoja PhDr. Sylvie Navarová zostavila krátku rozcvičku pre všetkých päť zmyslov: „Pripravte si balíček žuvačiek 5 a vydajte sa na prechádzku naprieč zmyslami. Pohodlne sa usaďte.

1.       Uvedomte si prvý zmysel – zrak. Sústreďte svoju pozornosť na elegantný obal a pomaly si ho prezerajte, venujte pozornosť každému detailu. Keď balenie rozbalíte, všimnite si tvar samotnej žuvačky.

2.       Zavrite oči a pomocou druhého zmyslu, hmatu, začnite preskúmavať obal a samotný plátok žuvačky. Je ozdobený embosovaným logom, ktorého tvar a štruktúru môžete preskúmať končekmi prstov.

3.       Pomaly prejdite k tretiemu zmyslu, ktorým je čuch. Privoňajte k žuvačke a uvedomte si všetky vône, ktoré vás obklopujú. Skúste určiť, čo všetko vo vôni rozoznáte.

4.       Ďalej môžete svoju pozornosť presunúť k štvrtému zmyslu a tým je chuť. Vložte si žuvačku do úst a užite si variácie príchutí  na jazyku. Uvedomte si tiež, ako sa menia, keď žuvačku rozhryznete a chvíľu žujete.

5.       Pre aktiváciu piateho zmyslu, sluchu, sa započúvajte do zvukov, ktoré vydávajú vaše ústa pri žuvaní.“

Každý človek prirodzene využíva zmysly v bežných, každodenných činnostiach a to často celkom nevedome, automaticky. To, že nám niečo chýba, si uvedomíme až vo chvíli, keď niektorý zo zmyslov prestane správne fungovať“, hovorí PhDr. Sylvie Navarová. Je teda možné rozpoznať negatívny podnet skôr, ako príde a nás napríklad začne niečo bolieť?  „Celkom určite áno,“ potvrdzuje Navarová. „Keď sa cielene zameriame na svojich 5 zmyslov, začneme vnímať, ako fungujú a môžeme s nimi lepšie pracovať. Tým ich posilňujeme, čo prispieva k rozvoju osobného potenciálu. Môžeme potom aj skôr odhaliť, že k nám prichádza nebezpečenstvo a tak sa mu efektívne vyhnúť alebo ho zvládnuť pripravení.“ Občasné uvedomenie si, že „máme všetkých 5 pohromade“, a že môžeme zmysly využívať k svojmu prospechu, je veľmi užitočné. „Pozitívne zameranie pozornosti vyvoláva celkové pohodové a zdravé naladenie nášho organizmu. Keď zameriame pozornosť na príjemné podnety, vytvárame si vnútorné pokojné a pohodové naladenie, a zvyšujeme tak psychickú a fyzickú odolnosť svojho organizmu.“

Zobraziť celú novinku
Lístkové pečivo ako čerstvo upečené pasik
Lístkové pečivo ako čerstvo upečené

 

Jemné, chrumkavé, ako práve upečené chutí lístkové pečivo Sondey Biscuits Selection s ovocnou náplňou. Drobné kolieska so sviežou ríbezľovo-višňovou a čučoriedkovou náplňou sú vhodným tipom, ak máte chuť na malú a nie príliš sladkú maškrtu.

Pokojne ich môžete ponúknuť aj nečakanej návšteve, napríklad k ovocnému šalátu alebo pudingovému poháru. Ochutnajte tiež krehké lístkové praclíky bez náplne, posypané cukrom. Dostane ich kúpiť pod rovnakou značkou v sieti predajní Lidl za výhodnú cenu.

Cena: 1,29€ / 150 g, Lidl

Zobraziť celú novinku
Microsoft Lumia 640 a Lumia 640 XL: buďte pripravení na čokoľvekpasik
Microsoft Lumia 640 a Lumia 640 XL: buďte pripravení na čokoľvek

Spoločnosť Microsoft dnes na veľtrhu Mobile World Congress 2015predstavila smartphony Lumia 640 a Lumia 640 XL, dva nové smartphony, ktoré umožnia ľuďom, aby boli ešte flexibilnejší ako doteraz. Môžu si totiž vybrať, kedy a kde vybavia svoje záležitosti. Obidva telefóny bude možné aktualizovať na operačný systém Windows 10, ktorý bude dostupný v priebehu tohto roku, a ponúkne ďalšie nástroje na zvýšenie osobnej produktivity. Okrem toho Microsoft pripomenul, ako pri rozširovaní svojich služieb a zariadení spolupracuje s ďalšími spoločnosťami, napr. AT&T Inc. a Qualcomm Technologies Inc.

I v konkurenčnom prostredí je Microsoft schopný úspešne uvádzať inovatívne smartphony všetkých cenových úrovní. Obidve predstavené zariadenia ponúkajú výkonný hardware – s možnosťou voľby rôznych veľkostí displeja a rozlíšení fotoaparátu – a služby Microsoft, ktoré umožňujú používateľom dosiahnuť neskutočnú produktivitu za zaujímavú cenu. S Lumia 640 a 640 XL sú ich majitelia pripravení na čokoľvek – v práci, doma, i na cestách môžu napríklad:

·         Bez problémov pracovať s dôležitými dokumentmi, prehliadať obľúbené webové stránky alebo spúšťať programy a hry vďaka vstavanej 1GB pamäti RAM a výkonnému procesoru Qualcomm® Snapdragon ™ so štyrmi jadrami taktovanými na frekvencii 1,2 GHz.

·         Prehliadať fotky a videá na ostrom HD displeji s uhlopriečkou 5" na Lumia 640 nebo 5,7" na Lumia 640 XL.

·         Vydržať celý deň na jedno nabitie vďaka 2 500mAh batérii na Lumia 640, prípadne dokonca 3 000mAh baterii na Lumia 640 XL.

·         Vytvárať fotky plné detailov i v zlom osvetlení vďaka 8Mpx fotoaparátu na Lumia 640 alebo 13Mpx fotoaparátu s optikou Zeiss na Lumia 640 XL. Obidva smartphony sú vybavené diodovým LED bleskom, čelnou kamerou na Skype videohovory a predinštalovanou aplikáciou Lumia Camera.

·         Užívať si výhody poslednej verzie Windows Phone 8.1 spolu s updatom Lumia Denim, ktorý obsahuje moderné funkcie, ako napríklad Centrum akcií, klávesnicu World Flow a zložky Live Folders. Majitelia oboch smartphonov si budú tiež môcť nainštalovať novú verziu Windows Phone 10, ktorá bude uvoľnená v priebehu tohoto roku.

·         Vôbec po prvýkrát mať to najlepšie z oboch svetov vďaka podpore LTE a dualSIM. Navyše všetky dualSIM modely sú vybavené funkciou Smart Dual SIM, vďaka ktorej ste súčasne k dispozícii na oboch telefónnych číslach.

Majitelia Lumia 640 a Lumia 640 XLbudú môcť využívať nové funkcie a inovácie Windows 10 prostredníctvom programu Windows Insider Program. V priebehu roku potom obidva telefóny ponúknu svojim používateľom aktualizáciu na finálnu verziu Windows 10. Medzi hlavné vylepšenia Windows 10 patria nové univerzálne aplikácie, ako Office, E-mail a Kalendár, Fotky; správy rôznych messengerov, ako je napr. Skype, integrovaný priamo medzi ostatné správy;  úplne nový internetový prehliadač Project Spartan; a vylepšená integrácia osobnej asistentky Cortana.

Lumia 640 a Lumia 640 XL tiež obsahujú jednoročný predplatený kancelársky balík Office 365 Personal, ktorý ponúka najnovšie verzie programov Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote. Predplatné môžete využiť na smartphone Lumia, jednom počítači a jednom tablete. K novým modelom Lumia navyše dostanete 1TB priestor na úložisku OneDrive a každý mesiac 60 voľných minút na celosvetové hovory v rámci programu Skype.**

„Naše najnovšie telefóny Lumia potvrdzujú náš zámer prinášať cenovo dostupné a špičkovo vybavené smartphony,” komentuje uvedenie nových prístrojov Jo Harlow, corporate vice president for Phones vo firme Microsoft. „Vďaka Lumia 640a Lumia 640 XLsprístupňujeme inovácie ďalším ľuďom. Do jedného balenia sme dostali konkurencieschopný hardware, inovatívny software Windows a služby Microsoft, čo umožní našim zákazníkom dosiahnuť ich ciele kdekoľvek a kedykoľvek chcú.”

Lumia 640 XLsa začne na vybraných trhoch predávať v marci a bude dostupná v matne azúrovej, oranžovej a čiernej farbe, rovnako ako v matnej i lesklej bielej. Lumia 640bude globálne dostupná od apríla v lesklej azúrovej, oranžovej a bielej farbe, rovnako ako v matnej čiernej. Lumia 640i Lumia 640 XLbudú dostupné v prevedení pre jednu SIM kartu i vo verzii dualSIM. Pri verzii dualSIM navyše môžete voliť medzi podporou sietí 3G a podporou rýchlych sietí LTE. Lumia 640 XLbude tiež dostupná vo variante pre jednu SIM kartu a podporou 3G. Ceny sa budú líšiť na rôznych trhoch a u rôznych operátorov; Lumia 640 sa bude predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 139 eur za 3G model, resp. 159 eur za LTE model – v oboch prípadoch bez daní a dotácií. Lumia 640 XL sa bude predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 189 eur za 3G model, resp. 219 eur za LTE model, v oboch prípadoch je cena bez daní a dotácií.

Zobraziť celú novinku
 Zdravie a krása sa budú odrážať vo vašich vlasochpasik
Zdravie a krása sa budú odrážať vo vašich vlasoch

O čom ženy snívajú, ak ide o vlasy? O veľkom objeme? Alebo silných vlasoch? Podľa posledných prieskumov túžia predovšetkým po nádhernom lesku[1]. S novým radom Schauma Mirror Gloss, ktorý obsahuje šampón na vlasy, kondicionér a olej, sa tento sen stáva skutočnosťou. Výsledkom budú ešte krajšie a žiarivejšie vlasy s oslnivým leskom. Všetkých večných chlapcov zase poteší novinka v podobe šampónu Schauma SuperPower!, ktorý ich vlasy „nakopne“ energiou a dodá im silu a sviežosť na celý deň.

Zbohom vlasy bez lesku

Schauma Mirror Gloss ponúka oslnivý, priam zrkadlový lesk na dlhých 24 hodín*. Jeho tajomstvo spočíva v unikátnej receptúre s tekutými mikrokryštálmi.[1] Svojím jedinečným zložením uhladzuje vlasovú štruktúru, vďaka čomu sa môže svetlo dopadajúce na vlasy lepšie odrážať. Výsledkom je oslnivý lesk každého jedného prameňa.

 

Najžiarivejšie výsledky dosiahnete kombinovaným používaním všetkých produktov nového radu Schauma Mirror Gloss.  Šampón vlasy perfektne a šetrne

umyje a postará sa o ich hebkosť. Kondicionér ich vyživí a vyhladí tak, že ich ďalšia úprava bude hračkou. Denná starostlivosť, olej Schauma Mirror Gloss 24h, dodá jednotlivým prameňom okamžitý zrkadlový lesk, ktorý vydrží až 24 hodín.

 

Hrdinom každý deň

V každom mužovi sa ukrýva hrdina, ktorý chce ukázať svoju silu, odvahu a energiu. Nie je nič jednoduchšie ako prebudiť hrdinu v sebe vďaka šampónu na vlasy Schauma SuperPower!, ktorý hneď ráno v sprche nabije každého poriadnou dávkou energie. Ľahká receptúra bez silikónov s osviežujúcou vôňou eukalyptu, pomaranča, vanilky a zmyselného pyžma s výťažkom z guarany naštartuje mužské zmysly a dodá silu na celý deň, a to nielen vlasom či pokožke.

 

Produkty Schauma Mirror Gloss Schauma SuperPower! sú dostupné v predajniach od januára 2015.

 


[1]Šampón a kondicionér obsahujú tekuté mikrokryštály.

*v kombinácii s olejom Schauma Mirror Gloss 24h[1]Popredná agentúra na prieskum trhu, štúdia Beauty Care Woman, 2012

Zobraziť celú novinku
Nové chladničky Samsung prinášajú profesionálny výkon a elegantný dizajn do domácnostípasik
Nové chladničky Samsung prinášajú profesionálny výkon a elegantný dizajn do domácností

Spoločnosť Samsung predstavila jedinečný rad chladničiek inšpirovaný znalosťami a skúsenosťami tých najlepších svetových šéfkuchárov. Spolu s nimi inžinieri zo Samsungu vyvinuli v laboratóriách unikátny koncept chladničiek Kitchen Fit, ktoré spájajú benefity vstavaných spotrebičov s výhodami voľne stojacich. Nízka spotreba, originálna technológia zaisťujúca čerstvosť potravín, špičkový dizajn a inteligentné funkcie, to všetko ponúkajú tri rady chladničiek s označením RB5000, RB7000 a RB8000.

„Nové spotrebiče kráčajú v ústrety dopytu veľkých rodín i fanúšikov moderného dizajnu s inteligentnými funkciami. Poučení životnými skúsenosťami profesionálov prinášame našim zákazníkom to najlepšie zo súčasných technológií, aby sa aj oni doma mohli stať majstrami vlastnej kuchyne,“ povedal Petr Kheil, riaditeľ divízií spotrebnej elektroniky, IT a Enterprise Business spoločnosti Samsung Electronic Czech and Slovak.

 

„Chladničky Kitchen Fit riešia dilemu mnohých rodín, či si kúpiť vstavaný spotrebič pre čistý a ničím nerušený dizajn modernej kuchyne, avšak za cenu oveľa nižšej objemovej kapacity, alebo spotrebič s optimálnym objemom, ktorý ale pôsobí ako solitér,“ dodáva Kheil.

 

Koncept kombinovaných chladničiek Kitchen Fit – už žiadne kompromisy

Kombinované chladničky Kitchen Fit získali toto označenie vďaka svojim vlastnostiam a rozmerom. Moderný interiér si žiada dokonalé riešenie na mieru. Rozmery chladničiek z radu RB8000 Kitchen Fit preto presne korešpondujú s miestom, ktoré je pre nich vyčlenené v rámci kuchynskej zostavy. Spodný diel mrazničky končí vo výške pracovnej plochy linky, celková výška spotrebiča potom ladí s vrchnými skrinkami. Unikátny plochý povrch dverí z brúsenej nehrdzavejúcej ocele s ostrými hranami úplne splynie s kuchynskými skrinkami a výsledkom je dokonalý súlad, ktorý mohli doteraz zaistiť iba vstavané spotrebiče. Zložitá montáž nie je potrebná, spotrebič je jednoducho zasunutý na požadované miesto v rámci kuchynskej linky. Hoci sa zmestia do rovnakého priestoru ako vstavané spotrebiče, ponúkajú chladničky radu RB8000 vďaka technológii SpaceMax o 30 % viac priestoru (až o 90 l), než konvenčné vstavané.

 

Kľúč k čerstvosti potravín

Nápaditým dizajnom všetko iba začína. Už niekoľko rokov sú modely chladničiek od Samsungu vybavené technológiou No Frost, ktorá zaručuje stálu teplotu v každom kúte chladničky. Práve stabilná teplota je kľúčová pre udržanie čerstvosti rýchlo sa kaziacich potravín. Okrem toho táto technológia kladie nižšie nároky na chladiaci systém a nevytvára námrazu, čím predlžuje jeho životnosť a zabraňuje plytvaniu energie nielen pri odmrazovaní.

 

Chladnička a mraznička majú oddelené prúdenie vzduchu, tzv. Twin Cooling systém, ktorý zaisťuje mrazivý suchý vzduch v mrazničke a optimálnu vlhkosť vzduchu v chladničke, ktorá je zásadná pre udržanie čerstvosti potravín, najmä ovocia a zeleniny.

 

„Konečne je tu chladnička, ktorá ochráni moju smotanovú tortu pred marinovaným mäsom, pretože bráni šíreniu pachov,“uviedla pri príležitosti uvedenia najnovších modelov chladničiek Samsung úspešná televízna moderátorka Adriana Poláková.

 

Chladiace technológie boli vyvíjané s renomovanými šéfkuchármi, od ktorých pochádza idea kovového plátu Metal plate, ktorý je umiestnený v zadnej časti chladničky. Tento plát nielen že chladničke dodáva punc profesionality, ale hlavne dokáže akumulovať chladný vzduch, tzv. Metal cooling, čím udržuje stálu teplotu vo vnútri. Ďalším prínosom spolupráce je Chef zone, čo je šuplík s precíznou kontrolou teploty +/- 0,5 stupňa Celzia pre skladovanie chúlostivých surovín či potravín – napríklad rýb či iného čerstvého mäsa. Vďaka presnému udržiavaniu teploty mäso nezmrzne – nenaruší sa tým jeho štruktúra a zároveň sa potlačia bakteriologické procesy.

Zobraziť celú novinku
Prebuďte v sebe ľahkosť motýľa vďaka novej vôni Beautiful Butterfly od AVONu!pasik
Prebuďte v sebe ľahkosť motýľa vďaka novej vôni Beautiful Butterfly od AVONu!

 

Spoločnosť AVON Cosmetics predstavuje nový očarujúci Toaletný parfum Beautiful Butterfly. Táto jedinečná ženská  vôňa plná energie a optimizmu prekypujúca čistou radosťou zo života prebudí vaše zmysly.

Toaletný parfum Beautiful Butterfly

Objem: 50 ml

Bežná cena: 24,90 €

AVON prináša ďalšiu novinku zo sveta vôní – Toaletný parfum Beautiful Butterfly patriaci do kategórie kvetinovo-ovocných vôní. Prvý dojem tvorí svieža, citrusová iskra, ktorá sa mieša so šťavnatým ovocím a prežiaruje túto vôňu energiou. Povzbudzujúce srdce energických jarných kvetov odhaľuje zvodnú ženskosť a samotný základ vône tvorí zamatová pižmová esencia, krémová vanilka z Madagaskaru a svetlé dreviny, ktoré vás príjemne zahrejú ako lúče teplého jarného slnka nežne hladiace pokožku. Táto úžasná kombinácia lahodných ženských tónov je plná energie, optimizmu a radosti. Prebuďte v sebe ľahkosť motýľa s Toaletným parfumom Beautiful Butterfly, ktorý je esenciou jari uzatvorenej v roztomilom flakóne – stačí ju iba uvoľniť!

 

Zobraziť celú novinku
Čokoládové dobrodružstvopasik
Čokoládové dobrodružstvo

 

Sú ľahké, chutné, chrumkavé. Hodia sa do kabelky aj do batohu, do práce aj na výlet. Nové Cornies kukuričné s mliečnou čokoládou sa oplatí mať po ruke, pretože nikdy neviete, kedy vás prepadne hlad.

Nové Cornies kukuričné s mliečnou čokoládou od Racio v sebe spájajú výhody zdravej kukurice a kvalitnej čokolády. Poznáte predsa účinky čokolády, odbúrava stres, pôsobí antidepresívne a zlepšuje náladu. V spojení s celými zrnami kukurice, ktoré obsahujú vitamíny B, minerálne látky ako fosfor, draslík a magnézium, tvorí ideálnu kombináciu chutnej dobroty, po ktorej nemusíte mať výčitky svedomia.

Keď vás poobede chytí neprekonateľná chuť na niečo sladké, a zároveň sa snažíte ešte stále dodržiavať novoročné predsavzatia, tento malý prehrešok nebudete musieť odpykávať dve hodiny vo fitku. Výborne si pochutíte, zaženiete hlad, a ešte sa vám aj zmestia do kabelky. Ak vyrážate cez víkend na výlet, nezabudnite si zbaliť do batohu Cornies kukuričné s mliečnou čokoládou. Dodajú vám energiu a zbytočne nezaťažia váš organizmus. 

Každé praktické 75-gramové balenie Cornies kukuričné s mliečnou čokoládou obsahuje 100 % prírodné zložky, chutnú mliečnu čokoládu a celé zrná kukurice.

 

Priemerná predajná cena: od 0,83 € / balenie 75 g

Zobraziť celú novinku
Horúca para a rýchla vlna – parná rúra s mikrovlnkou                   pasik
Horúca para a rýchla vlna – parná rúra s mikrovlnkou

 

Deväť z desiatich zákazníkov Miele si v novej kuchyni praje druhý vstavaný prístroj na varenie. Váhajú najmä medzi parnou  rúrou a mikrovlnkou. Miele parná rúra s mikrovlnkou je ideálne riešenie, pretože spája komfort mikrovlnky s kvalitou jedál pripravených v parnej rúre. 

Deväť z desiatich zákazníkov Miele si v novej kuchyni praje druhý vstavaný prístroj na varenie. Váhajú najmä medzi parnou  rúrou a mikrovlnkou. Miele parná rúra s mikrovlnkou je ideálne riešenie, pretože spája komfort mikrovlnky s kvalitou jedál pripravených v parnej rúre. 

Špičková technológia

Na výrobu pary využíva Miele technológiu MultiSteam s výkonným externým výrobníkom pary (3,3 kW) a ôsmimi parnými vstupmi na zadnej stene ohrevného priestoru pre rýchlu a rovnomernú výrobu a rozdelenie pary. Mikrovlnný výkon možno nastaviť na sedem stupňov (max. 1 000 W). Špecialitami sú funkcie Quick-Start a automatický program na popcorn. 
Dvierka prístroja sú vyrobené špeciálne tak, aby sa nedostala von mikrovlnná energia a prístroj súčasne neprepúšťal paru. Okrem toho sú ohrevné priestory parných rúr z nerezovej ocele, pretože tento materiál spĺňa testovacie kritériá Miele na 20-ročnú životnosť aj v stopercentne parnej atmosfére.

 

Všetky benefity v jednom prístroji

Parná rúra s mikrovlnkou DGM 6800 má všetky benefity špičkového modelu. Disponuje viac ako 150 automatickými programami, ktoré sú k dispozícii vďaka M Touch displeju s  funkciou vyhľadávania. Môžete si vytvoriť a uložiť až 20 vlastných programov. Ich vytváranie má pri rúre DGM 6800 praktické využitie, pretože kombinácia oboch prevádzkových spôsobov spája rýchlosť mikrovlnky s vynikajúcou kvalitou pokrmov pripravených v parnej rúre. Môžete napríklad šetrne rozmrazovať a rovnomerne ohrievať jedným postupom. Ak by ste chceli pripraviť zmrazenú hustú polievku, uložíte si štyri kroky ako vlastný program, ktorý je kombináciou mikrovlnnej prevádzky a prípravou v pare. Aj pri jednoduchom ohrievaní môžu mať para a mikrovlnná energia zmysel, pretože jedlo nevyschne. 

Nová parná rúra s mikrovlnkou od Miele je vhodná do výklenku širokého 45 cm. K dispozícii je dizajnový rad PureLine – nerezová oceľ CleanSteel, obsidiánová čierna, briliantová biela a Havanna hnedá.

 

Produkt bude k dispozícii od 1. apríla 2015.

 

www.miele.sk

Zobraziť celú novinku
Penam tipy na váš sviatočný stôl pasik
Penam tipy na váš sviatočný stôl

Príjemnú atmosféru stretnutí s rodinou a priateľmi,  nielen počas veľkonočných sviatkov, dotvára chutné občerstvenie.  Tradičné veľkonočné dobroty, ktoré nesmú chýbať na sviatočnom stole, výborne doplnia ľahučké snacky.  Ocenia ich nielen členovia rodiny, ale aj čakaní či nečakaní kúpači.  A čo je hlavné -  z Penam toastových chlebíkov ich pripravíte rýchlo a jednoducho.

Kanapky s údenou šunkou

Potrebujeme:

Penam Toastový chlieb, maslo, horčica, údená šunka, cherry paradajky, sterilizovaná uhorka, bylinky na zdobenie, formička na vykrajovanie.

Postup:

Okrúhlou formičkou vykrojíme zo striedky toastového chleba základ kanapky. Natrieme maslom, horčicou a obložíme kúskami údenej šunky. Dozdobíme  petržlenovou vňaťou alebo lístkami bazalky, polovicou cherry paradajky a sterilizovanou uhorkou.

 

Minirolky z toastového chleba

Potrebujeme:

Penam Toastový chlieb, nátierkové maslo,  plátky údeného lososa, pažítka.

Postup:

Na plátkoch toastového chleba  odkrojíme kôrku a prerežeme na polovice.  Valčekom na cesto ich rozvaľkáme, natrieme nátierkovým maslom, položíme plátok lososa a zatočíme do rolády. Nakoniec potrieme maslom a posypeme nadrobno pokrájanou pažítkou.

 

Toastové kanapky

Potrebujeme:

Penam Toastový chlieb svetlý, jemný tvaroh, nátierkové maslo, soľ, mleté čierne korenie, čerstvá zelenina, ovocie a bylinky na zdobenie, formičky na vykrajovanie.

Postup:

Formičkou vykrojíme z toastového chleba rôzne tvary kanapiek. Jemný tvaroh a nátierkové maslo rozmiešame, ochutíme soľou a korením a naplníme do vrecúška na zdobenie. Na kanapkách urobíme čiapočku a dozdobíme čerstvou zeleninou či ovocím.

 

Údený losos so smotanovo-kôprovým dipom

Potrebujeme:

Penam Toastový chlieb tmavý, údený losos, kyslá smotana, citrón, kôpor.

Postup:

Plátky údeného lososa jemne pokvapkáme citrónom a naservírujeme na tanier. Z toastového chleba vykrojíme okrúhlou formičkou kanapky, ktoré nasucho opečieme na panvici alebo v rúre. Smotanu vymiešame s nadrobno nasekaným kôprom. Ozdobíme vetvičkou čerstvého kôpru. Toastový chlieb namáčame do smotany a zajedáme spolu s lososom.

 

Roláda z toastového chleba

Potrebujeme:

Penam toastový chlieb, 2 nátierkové maslá, 200 g taveného syra, 250 g mäkkého tvarohu, 300 g plátkového syra, 150 g strúhaného syra, 200 g šunky, cesnak podľa chuti, chilli omáčka, biele korenie, červená a zelená paprika, soľ.

Postup:

Z plátkov toastového chleba odrežeme kôrku. Nátierkové maslo vyšľaháme s taveným syrom a tvarohom, ochutíme soľou, pretlačeným cesnakom, chilli omáčkou a mletým bielym korením. Dve plné lyžice nátierky si odložíme. Do zvyšnej masy primiešane strúhaný syr. Na potravinársku fóliu rozložíme plátkový syr tak, aby sa plátky prekrývali, natrieme nátierku, poukladáme plátky toastového chleba a pritlačíme. Potrieme nátierkou a obložíme šunkou, opäť potrieme nátierkou a posypeme nadrobno nakrájanou paprikou. S pomocou fólie zatočíme roládu, zabalíme a dáme do chladničky na 12 hodín. Vychladenú roládu potrieme zvyškom nátierky a obalíme v strúhanom syre.

 

ZDROJ: Recepty a foto Penam

 

Penam Toastový chlieb – v ponuke toastový chlieb svetlý a toastový chlieb maslový. Môžete ho použiť na prípravu veľkonočnej plnky, alebo z neho pripraviť kanapky  aj v tvare zajačikov či kvetiniek. Postačia vám k tomu klasické formičky na cukrovinky.  Pre milovníkov tmavého pečiva Penam ponúka aj tmavý toastový chlieb, či toastový chlieb cereálny.

Orientačná cena: 1,19 €/500 g, 0,79 €/250 g.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
s.Oliver predstavuje nové kolekcie na jar a leto 2015pasik
s.Oliver predstavuje nové kolekcie na jar a leto 2015

Značka s.Oliver víta jar a leto 2015 módou v troch úplne nových segmentoch. Okrem s.Oliver DENIM, ktorý od januára 2015 nahrádza pôvodné QS by s.Oliver bude predstavená elegantná biznisová móda s.Oliver PREMIUM a tradičná rada s.Oliver. Dámske kolekcie ponúkajú casual štýl, voľnočasovú urban módu, vysokokvalitné a elegantné spracovanie a doplnky. V jarných a letných kolekciách pánskej módy s.Oliver je v ponuke pohodová casual séria so športovými rysmi, funkčnými detailmi, čistým štýlom i výraznými letnými odtieňmi, vzormi a plážovou atmosférou. Ďalší segment charakterizuje voľnočasová urban móda, ktorá stavia na džínsovine a ležérnom štýle obliekania.

s.Oliver DENIM: URBAN FASHION, ktorá vás inšpiruje a privedie byť IN
Celkom dvanásť kolekcií pripravili návrhári módnej značky s.Oliver v novej rade s.Oliver DENIM. Spontánnosť, experiment a kreativita ruka v ruke so súčasnými trendmi charakterizujú dámske a pánske kolekcie s.Oliver DENIM. Dôraz je kladený na kvalitu materiálov a finálnu úpravu džínsoviny. Z kolekcií doslova sála výzva „žiť tu a teraz“. Ležérnosť, opratý, vyblednutý vzhľad, zámerné vintage efekty a materiálové mixy sú len výberom prvkov, ktoré sa v módnych novinkách prelínajú. Neobvyklé vzory sa pretkávajú s potlačou, detailmi v zapínaní a ozdobami. Doplnky sú tvorené aj ďalšími aplikáciami, predovšetkým nášivkami. Skinny strihy kontrastujú s tými „oversize“.

 

Zobraziť celú aktualitu
Pomoc s opatrovaním.pasik
Pomoc s opatrovaním.

 

Byť ženou v domácnosti nie je vždy jednoduché. Vďaka každodenným radostiam a strastiam niekedy ani nevieme, kde nám hlava stojí. Kde nájdeme všetky skvelé služby na jednom mieste? Skúste kliknúť na stránku www.eopatrovatelky.sk.

Budete prekvapené, aké ľahké je nájsť pre svoje deti skvelú opatrovateľku. Nájdete aj niekoho spoľahlivého, kto by za vás upratal celú domácnosť, navyše by to vôbec nezruinovalo vašu peňaženku. Ak potrebujete postrážiť psíka, mačku, či iné domáce zvieratko na pár dní, aj na to existuje riešenie. V prípade, že sa staráte o seniora, ktorý už nemôže byť sám, nie je vôbec ťažké nájsť kvalifikovanú osobu, ktorá na starkých dohliadne. Hľadať riešenia týmto problémom potrvá pár minút a pár kliknutí. Mrknite sa na www.eopatrovatelky.sk.

Zobraziť celú aktualitu
Najsladšiu knihu roka môžete získať aj Vy! pasik
Najsladšiu knihu roka môžete získať aj Vy!

 

Lidl pred Veľkou nocou rozdá cukrárske knihy. Nazbierajte päť nálepiek a jedinečná kniha plná sladkých receptov podľa Adriany Polákovej je Vaša.

Už rok, týždeň čo týždeň, ponúka známa televízna moderátorka Adriana Poláková v Lidl Cukrárni sladké torty, koláče a rolády. V najsladšej knihe roka nájdete šesťdesiatdva overených chutných receptov na každú príležitosť. Nezáleží na tom, či plánujete romantické stretnutia, chvíle s priateľmi, oslavy, alebo hľadáte vhodný dezert po chutnom jedle. Vďaka sladkostiam od Adriany bude každý deň sviatkom. 

 

„Mám za sebou úžasný rok plný pečenia tých najlepších koláčov. Dôkazom toho je nepochybne aj fakt, že dostávam množstvo správ s poďakovaniami za recepty, ktoré ľuďom pripomenuli detstvo. Potešil ma aj e-mail z jednej cukrárne, v ktorom mi napísali, že istá torta z Lidl Cukrárne patrí v ich ponuke k najobľúbenejším, hostia si ju neustále pýtajú,“ zhodnotila Adriana Poláková svoje doterajšie pôsobenie v tíme Kuchyne Lidla.  

 

Rovnako ako knihu našich majstrov kuchyne Romana a Marcela, ani túto knihu nechceme predávať, ale rozdávať. Získate ju za to, čo aj tak denne robíte - čiže za nákupy. Za každých 20 eur hodnoty nákupu v termíne od 9. marca do 4. apríla dostanete pri pokladni jednu nálepku. Nazbierajte ich päť, nalepte ich na kupón, ktorý vymeníte za jedinečnú cukrársku knihu. „Táto najkrajšia sladká kniha je vyvrcholením môjho snaženia. Je plná len tých najlepších receptov, ktoré som počas roka starostlivo vyberala a pripravovala v Lidl Cukrárni,“ uzavrela Adriana Poláková.

 

Okrem receptov, ktoré ste už mohli spoznať v Lidl Cukrárni, nájdete v najsladšej knihe roka aj exkluzívnych desať veľkonočných koláčov.

 

Zobraziť celú aktualitu
Želaním, „aby sa na nich nezabudlo“, sa cez víkend krstilo na Novej scénepasik
Želaním, „aby sa na nich nezabudlo“, sa cez víkend krstilo na Novej scéne

 

V sobotu podvečer uviedlo vydavateľstvo Forza Music do života knihu Nezostalo po nich ticho 3. Na doskách Divadla Nová scéna knihu symbolicky pokrstili herci Ida Rapaičová a Karol Čálik.Ide o tretí diel zo série spomienkových medailónov na osobnosti z nášho kultúrneho a športového sveta.

Výber miesta nebol náhodný. Pre Viliama Polónyiho, Slava Záhradníka, Júliusa Satinského a Ctibora Filčíka bola Nová scéna roky domovským divadlom, kde sa navždy vpísali  do sŕdc divákov i dejín slovenského divadelníctva.

Krstnými rodičmi sa stali ich bývalí kolegovia a priatelia Ida Rapaičová a Karol Čálik. Krstilo sa myšlienkou: aby sa na tých, o ktorých sa v knihe píše, ešte dlho nezabudlo, pretože ako za vydavateľstvo Forza Music povedala editorka Dagmar Kinčeková: „Ľudia umierajú dvakrát – raz, keď odíde ich fyzické telo, druhýkrát, keď sa na nich zabudne“.

Autorka Alena Horváthová-Čisáriková pri tejto príležitosti poďakovala všetkým, ktorí svojimi výpoveďami prispeli k vzniku knihy, jej spoluautor Peter Valo zas privítal na krste tri dámy, ktoré si v knihe zaspomínali na svojich partnerov. Hosťami krstu totiž boli aj Božena Polónyiová, Gabriela Záhradníková a Klára Brunovská.

Herečka Ida Rapaičová s dojatím pripomenula, že jej kolegovia neboli len skvelí  herci a kolegovia, ale aj dobrí ľudia a vyjadrila radosť, že prostredníctvom knihy si ich opäť sprítomní. Karol Čálik v závere ešte dodal, že po pohreboch kolegov, i keď symbolicky, sa konečne zúčastňuje aj krstu, nech po tých, čo tu už nie sú, ešte dlho nezostane ticho...

 

Publikum, pre ktoré bol krst prekvapením pred predstavením Najstaršie remeslo, odmenilo všetkých obrovským potleskom.

 

Tretí diel knihy medailónov významných slovenských osobností prináša prostredníctvom výpovedí priateľov a blízkych spomienky na speváčky Evu Kostolányiovú a Táňu Hubinskú, hercov Ctibora Filčíka, Júliusa Satinského, Ivana Rajniaka, Viliama Polónyiho, Slava Záhradníka či nezabudnuteľnú herečku RND Katarínu Kolníkovú, najslávnejšieho slovenského režiséra a priekopníka nových obrazových technológii Jána Roháča, akademického maliara Albína Brunovského, kňaza Antona Hlinku a predčasne zosnulú hokejovú legendu Pavla Demitru.

Súčasťou knihy je aj fotografický materiál z ich súkromného archívu, ale i verejného účinkovania a rôzne tlačoviny.

Zobraziť celú aktualitu
MIMOVLÁDNE ORGANIZÁCIE SA MÔŽU OPÄŤ UCHÁDZAŤ O CENU NADÁCIE ORANGEpasik
MIMOVLÁDNE ORGANIZÁCIE SA MÔŽU OPÄŤ UCHÁDZAŤ O CENU NADÁCIE ORANGE

Nadácia Orange bude už po šiestykrát oceňovať mimovládne organizácie. Finančne a morálne tak opäť podporí prácu tých, ktorí sa systematicky a dlhodobo angažujú v troch oblastiach podpory Nadácie Orange – sociálna inklúzia, komunitný rozvoj a vzdelávanie. Po druhýkrát bude udelená aj Cena pre osobnosť za občiansku angažovanosť.

Mimovládne organizácie majú oddnes celý mesiac na to, aby sa zapojili do nominačného procesu Ceny Nadácie Orange. Svoje prihlášky môžu zasielať do 18. marca. V prvom kole posunie odborná komisia do užšieho výberu v každej kategórii 5 nominovaných organizácií. Ich zástupcovia budú následne pozvaní na osobnú prezentáciu do druhého kola. Z nich výberová komisia identifikuje v každej kategórii 3 nositeľov tohtoročnej Ceny Nadácie Orange pre každú kategóriu.

Vlani pribudla medzi tradičné kategórie jedna špeciálna – Cena pre osobnosť za občiansku angažovanosť. Nadácia Orange sa ňou rozhodla oceňovať človeka, ktorého činnosť v mimovládnom sektore je dlhodobým prínosom v jednej z troch oblastí a sám v nej zároveň pozitívne ovplyvňuje verejnú mienku. Minulý rok získal toto ocenenie Marek Roháček, riaditeľ Občianskeho združenia Návrat. Dlhé roky sa zaoberá tematikou opustených detí a cieľom jeho aktivít je dať deťom rodinu a vzťahy, teda nahradiť inštitucionálnu starostlivosť umiestňovaním detí do náhradných, profesionálnych rodín.

„Ľudia, ktorým nie sú ľahostajné problémy iných a ktorých každodennou prácou je robiť svet okolo nás lepším, si zaslúžia našu pozornosť, podporu a uznanie. Preto už po šiestykrát oceňujeme organizácie, ktoré sa dlhodobo venujú takýmto ušľachtilým aktivitám,“ povedala Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

Laureáti Ceny Nadácie Orange za rok 2014 budú vyhlásení v apríli na slávnostnom gala večere za prítomnosti nominovaných mimovládnych organizácií, členov hodnotiacej komisie, členov Správnej rady a predstaviteľov Nadácie Orange, zástupcov médií a pozvaných hostí.

Prestížne ocenenie je každoročne udeľované za dlhodobý prínos v oblastiach vzdelávania, sociálnej inklúzie a komunitného rozvoja, ktoré sú zároveň kľúčovými oblasťami činnosti Nadácie Orange. Pre ocenené organizácie je určená aj finančná podpora na ďalší rozvoj ich činnosti, a to vo výške 8 000 eur za prvé miesto, 5 000 eur za druhé a 2 000 eur za tretie miesto. Nadácia Orange takto prerozdelí celkovú sumu 45 000 eur na ďalší rozvoj činnosti ocenených. Ocenenie nominovaným organizáciám a laureátom umožňuje zviditeľnenie ich činnosti, jej priblíženie širokej verejnosti, čo im môže priniesť nových podporovateľov, sympatizantov a dobrovoľníkov.

Mimovládne organizácie uchádzajúce sa o ocenenie sa môžu prihlásiť výlučne prostredníctvom nominačného formulára na www.nadaciaorange.egrant.sk. Formulár vo vlastnom mene vypĺňajú organizácie. Nemôžu byť nominované iným subjektom.

 

Uzávierka prijímania prihlášok je 18. marca 2015 o 24.00 hod.

Viac informácií nájdete aj na www.nadaciaorange.sk alebo na facebookovom profile Nadácie Orange.

Zobraziť celú aktualitu
Slováci v prieskume značky Rexona neprekvapili: najradšej sa obliekame do čiernej pasik
Slováci v prieskume značky Rexona neprekvapili: najradšej sa obliekame do čiernej

Z  prieskmu značky Rexona* zameraného na preferované farebné kombinácie oblečenia vyplynulo, že Slováci sú čierno – biely národ. Najčastejšia farba v našich šatníkoch je čierna (53,6 %) a na treťom mieste je biela (25,5 %). Slováci si radi vyberajú obidve tieto farby aj napriek tomu, že uvedené farby nie sú ideálne pokiaľ ide o  viditeľnosť škvŕn spôsobenými potom či antiperspirantmi.

Rexona im ako odborník na túto problematiku ponúka riešenie. Tým je rad dámskych a pánskych antiperspirantov Rexona Invisible Black + White, ktorý spoľahlivo pomáha ochraňovať pred žltými škvrnami na bielom a bielymi stopami na čiernom oblečení. Navyše poskytne 48 hodinovú ochranu pred potením.  

 

Čierne odevy sú takmer rovnocenne zastúpené v šatníkoch oboch pohlaví, prevládajú predovšetkým u vysokoškolákov a čiernu farbu za svoju prijali najmä obyvatelia veľkých miest. Až 60,5 % odevov čiernej farby vo svojom šatníku uvádzali obyvatelia Bratislavského kraja. Na druhom mieste čo do obľúbenosti farieb sa podľa prieskumu značky Rexona umiestnila modrá (46,1 %). Približne tretina všetkých respondentov má vo svojom šatníku  do päť čiernych kusov odevu a 39 % opýtaných vlastní až desať kusov. Viac odevov čiernej farby sa podľa prieskumu nachádza v garderóbe žien. 39 % žien má okolo päť kusov bieleho oblečenia, o niečo menej 34,4 % mužov uvádzalorovnaký počet oblečenia (1-5 kusov). Popularitu čiernej a bielej farby pozorujem v Slovenskej republike už veľa rokov. Ženy majú tendenciu obliekať sa do čiernej, pretože chcú vyzerať  elegantne a opticky štíhlejšie. Muži pre formálne outfity volia často typickú bielu alebo svetlomodrú košeľu,“ potvrzuje výsledky prieskumu módna štylistka Tatiana Sladíková. „Spoločenským faux pas, na ktorý by si ale všetci mali dávať pozor, sú potom biele stopy práve na čiernom oblečení, alebo nežiaduce žlté škvrny na bielom, ktoré celkový dojem z outfitu veľmi kazia,“ dopĺňa odborníčka na módny štýl.

 

Rad dámskych a pánskych antiperspirantov Rexona Invisible Black + White predstavuje doteraz najúčinnejší produkt značky Rexona, ktorý pomáha ochraňovať pred žltými škvrnami na bielom a bielymi stopami na čiernom oblečení.Samozrejmosťou je tiež 48 hodinová ochrana pred potením.  Antiperspiranty Rexona Invisible Black + White majú odporúčanú spotrebiteľskú cenu 2, 79€v podobe spreja či tuhého antiperspirantu a v dámskom rade tiež vo variante guľôčkového antiperspirantu.  

Zobraziť celú aktualitu
Pripravte sa na veľkú jazdu. Samsung spustil súťaž o Jeeppasik
Pripravte sa na veľkú jazdu. Samsung spustil súťaž o Jeep

 

Zákazníci spoločnosti Samsung majú teraz jedinečnú možnosť vyhrať auto Jeep Renegade. Stačí sa po nákupe produktu Samsung u vybraných obchodných partnerov zaregistrovať na webovej stránke súťaže a správne odpovedať na. súťažnú otázku

Kúpiť si niektorý z produktov značky Samsung sa teraz môže vyplatiť hneď dvojnásobne. Práve dnes totiž odštartovala súťaž o Jeep Renegade. Podľa hodnoty zakúpeného produktu majú zákazníci možnosť získať toto auto na víkend, na mesiac, a ten, kto bude mať najväčšie šťastie, ho dostane dokonca navždy. Postup je pritom jednoduchý, stačí splniť tri kroky:

 

 1. Kúpiť si niektorý zo širokej ponuky produktov značky Samsung aspoň v hodnote 179 € u vybraného obchodného partnera (zoznam predajcov zapojených do súťaže nájdete na stránke www.vyhraj-jeep.sk);

 

 1. zaregistrovať sa na stránke súťaže www.vyhraj-jeep.sk (k registrácii je potrebné naskenovať účtenku z nákupu);

 

 1. odpovedať na otázku: „Koľko krabičiek balení Samsung GALAXY A5 sa vojde do batožinového priestoru Jeep Renegade?“. Rozhoduje nielen správnosť odpovede, ale aj čas jej zaslania.

 

Súťažiaci majú navyše možnosť získať ešte jednu šancu pre zaslanie výhernej odpovede. Stačí, keď sa zúčastnia testovacej jazdy u niektorého z autorizovaných predajcov značky Jeep, u ktorého si nechajú potvrdiť účtenku k už zakúpenému produktu a tú potom naskenujú a nahrajú na súťažnú stránku. S účtenkou z jedného nákupu je tak možné dvakrát odpovedať na vedomostnú otázku. (Zoznam autorizovaných predajcov Jeep je k dispozícii na stránke www.vyhraj-jeep.sk).

Zákazníci, ktorí si zakúpia akýkoľvek produkt značky Samsung v hodnote 179 € - 358 €, môžu súťažiť o zapožičanie auta Jeep Renegade na víkend. Táto cena čaká na autorov troch správnych a včasných odpovedí.

 

Pokiaľ bude hodnota zakúpeného produktu 359 € - 678 €, môže súťažiaci vyhrať zapožičanie auta Jeep Renegade na mesiac.Zákazníci, ktorí chcú vyhrať Jeep Renegade navždy, si musia kúpiť niektorý z produktov značky Samsung aspoň v hodnote 679 € a viac.

 

K súťaži sa pripojili okrem značkových predajní Samsung taktiež veľké siete kamenných obchodov s elektronikou a e-shopy:

 

Alza.sk

Andrea shop

Datart SK

Dates Mobile

Elsatex

Euronics SK a.s.

Floydcom s.r.o.

Hej.sk

Juraj Krajčík – Krajčík Elektro

Mall.sk

Mobilonline.

NAY a.s.

Nikita.sk

Okay SK

Planeo Elektro – Fast Plus, spol. s r.o.

PLAY Electronics, s. r. o.

Profihifi.sk

Samsung Galéria

Shark Computers

Snycentrum.sk

 

 

Súťaž spoločnosti Samsung o Jeep Renegade končí 19. apríla 2015. Kompletné pravidlá súťaže a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke www.vyhraj-jeep.sk.

 

Zobraziť celú aktualitu
Ako prilákať viac turistov na Slovensko? Krajiny V4 majú spoločný recept.pasik
Ako prilákať viac turistov na Slovensko? Krajiny V4 majú spoločný recept.

Prekonať nepriaznivú situáciu v cestovnom ruchu, užšie spolupracovať a pritiahnuť do strednej Európy čo najviac turistov aj zo zámoria azexotických destinácií vrátane USA, Číny, Indie, Južnej Kórey či Singapuru. To sú kľúčové témy stretnutia štátnych tajomníkov rezortov krajín Vyšegrádskej štvorky, ktoré majú v kompetencii rozvoj cestovného ruchu.

Štátni tajomníci dnes na stretnutí na Štrbskom Plese podpísali protokol o spolupráci v oblasti cestovného ruchu medzi Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, Ministerstvom pre miestny rozvoj Českej republiky, Ministerstvom národného hospodárstva Maďarskej republiky a Ministerstvom športu a cestovného ruchu Poľskej republiky.Slovensko zastupoval štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republikyFrantišek Palko.

Predstavitelia sa dohodli na zintenzívnení spolupráce, pričom sa budú pravidelne stretávať a vymieňať si informácie o cestovnom ruchu. Počítasa so spoluprácou pri zvyšovaní prílivu návštevníkov zo vzdialených, zvlášť zámorských krajín do štátov Vyšegrádskej štvorky. Na stretnutí bol schválený spoločný marketingový plán. Na jeho           základe budú národné turistické organizácie realizovať spoločné marketingové aktivity na jednotlivých trhoch. Zintenzívnia sa marketingové a propagačné aktivity v USA, Rusku, Indii, Číne, v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov, na juhoamerických trhoch, v Južnej Kórei, v juhovýchodnej Ázii a v Singapure.

Krajiny zoskupenia V4 používajú od 1. januára 2015 pri propagácii cestovného ruchu na vzdialených trhoch nové spoločné logo a slogan Discover Central Europe. V priebehu tohto roka  bude aktualizovaná aj spoločná webová stránka (www.european-quartet.com) s jazykovými verziami v angličtine, ruštine, japončine, čínštine a portugalčine.

 

Počas stretnutia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatráchrokovali v dňoch 17. a 18. februára 2015 okrem štátnych tajomníkov aj generálni riaditelia národných organizácií pre cestovný ruch z krajín V4.Slovensko reprezentovala generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Marta Kučerová. Slovensko je v súčasnosti predsedajúcou krajinouzoskupenia V4.

 

Zdroj: Odbor komunikácie SACR

Zobraziť celú aktualitu
Po prvýkrát sa návštevníkom exkluzívne predstavili viaceré novinky roku 2015!pasik
Po prvýkrát sa návštevníkom exkluzívne predstavili viaceré novinky roku 2015!

Bratislavské nákupné centrum sa premenilo na výstavnú sieň exkluzívnych motocyklov. Nezvyčajná expozícia zahŕňa vyše 90 rôznorodých modelov od cestných motoriek cez pretekárske špeciály až po historické rarity. Výnimočným zážitkom pre návštevníkom sú jedinečné novinky roku 2015, ktoré sa na Slovensku objavili po prvýkrát práve v Centrale.

„Výstava ukazuje prierez svetom motocyklov, ktorý je spojením viac ako 90 odlišných modelov. Prinášame na Slovensko čerstvé novinky, ako napríklad cestné modely Yamaha MT 09 Tracer, KTM 1290 Super Adventure, BMW R1200 či Harley Davidson Street 750,“ uviedol Luboš Denner, konateľ spoločnosti D.A.N. production, ktorá výstavu organizuje. „Sme radi, že sa nám podarilo priniesť túto unikátnu výstavu motoriek na Slovensko a predviesť tak niektoré produktové novinky pre rok 2015, ktoré naši návštevníci mohli vidieť ako prví,“ dodal Jan Borůvka, Center Manager nákupného centra CENTRAL.

Lákadlom pre motoristických nadšencov sú nielen sériové modely, ale aj špeciálne upravené či na mieru vyrobené motorky. Jednou z nich je netradičný motocykel Juraj Jánošík, vykladaný dukátmi, zdobený drevom a tradičnými slovenskými maľbami.

Ďalej sú predstavené motocykle Dakar z roku 2013 a 2014, najrýchlejšie stroje vystavené reprezentantom a jedným z najúspešnejších jazdcov Slovenska Ivanom Jakešom, motocykel Jawa 250 legendárneho slovenského pretekára Petra Baláža a motocykel zo série svetových okruhov Moto GP 2011 českého pretekára Karla Abrahama, ktorý sa pravidelne zúčastňuje na Majstrovstvách sveta cestných motocyklov. „Som rád, že prostredníctvom tejto výstavy môžem moju prácu priblížiť svojim fanúšikom a ukázať im naživo pretekársky špeciál, ktorý inak majú možnosť vidieť iba diváci Majstrovstiev sveta,“ vyjadril sa Karel Abraham. Počas sobotného popoludnia mali fanúšikovia príležitosť osobne sa stretnúť s Petrom Balážom a Karlom Abrahamom v rámci autogramiády.

Technické scenérie s krásnymi strojmi môžu nielen fanúšikovia motocyklov vidieť v priestoroch nákupného centra do 1. marca.

 

Viac informácií nájdete na www.central.sk

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio