LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • Quick-Step predstavuje novú kolekciu vinylových podláh s autentickým vzhľadom dreva a kameňa
  pasik
  Quick-Step predstavuje novú kolekciu vinylových podláh s autentickým vzhľadom dreva a kameňa
  Belgické podlahy Quick-Step prichádzajú na trh s novou kolekciou Livyn. Podlahy sú výnimočné nielen svojou kvalitou, ale aj autentickosťou materiálu – od pravého dreva či prírodného kameňa sú priam nerozoznateľné. Napriek moderným trendom si kolekcia zachováva všetky praktické výhody, ktoré
 • Medzinárodný deň gumových medvedíkov sa blíži
  pasik
  Medzinárodný deň gumových medvedíkov sa blíži
  Kalendáre sú plné dní, ktoré upozorňujú na nejaký fenomén či udalosť. Práve takým dňom je aj 15. júl, ktorý je venovaný oslave jednej z najznámejších želatínových cukroviniek – gumového medvedíka.
 • ASUS rozpútal Zensáciu na veľtrhu Computex 2015
  pasik
  ASUS rozpútal Zensáciu na veľtrhu Computex 2015
  Spoločnosť ASUS predstavila na veľtrhu Computex portfólio nových produktov, ktoré majú zjednodušiť životy ľudí a vniesť do nich harmóniu. Sú inšpirované krásou a silou prírody a ich ústredný motív, Zensácia, je prehliadkou filozofie spoločnosti ASUS – snahou poskytovať neuveriteľné zážitky a dostupnú krásu pre každého.
 • Vychutnajte si to najlepšie espresso
  pasik
  Vychutnajte si to najlepšie espresso
  Až 38% Slovákov vie oceniť espresso a 52% má doma kávovar. Kultúra pitia kávy je na vzostupe a stále viac ľudí sa zaujíma o informácie zo sveta kávy. Ktoré espresso je však to najlepšie? U každého je to inak a skúsení baristi pri výbere kávy odporúčajú, aby ste stavili na svoje chuťové preferencie. Iba tak totiž nájdete
 • Ste MAXimálne pripravení na slnečné lúče?
  pasik
  Ste MAXimálne pripravení na slnečné lúče?
  Slnečné lúče nám konečne oznamujú, že leto je tu. Najvyšší čas rozlúčiť sa s poslednými dôkazmi vianočného maškrtenia a pripraviť šatník, seba a hlavne svoju pleť na hrejivé lúče. Tieto teplé slnečné lúče sú ako elixír mladosti, ktorý nám všetkým dodáva
 • Veľkopredajňa BAUHAUS otvorená pre verejnosť
  pasik
  Veľkopredajňa BAUHAUS otvorená pre verejnosť
  BAUHAUS špecializované centrum pre dielňu, dom a záhradu, najvýznamnejší medzinárodný obchodný koncern, dnes slávnostne otvoril vo Pharos Business Parku v Bratislave svoju prvú veľkopredajňu na Slovensku.
Napíšte nám tri mužské a tri ženské mená, ktoré oslavujú meniny počas letných mesiacov? Napíšte nám aj príchuť bonboniéry Figaro, ktorou by ste obdar
Súťaže sa môžete zúčastniť do 26.08.2012.
SÚŤAŽ JE UKONČENÁ.
Dnes je 05. 07. 2015, je Sviatok sv. Cyrila a Metoda.
Nahrávanie videa ...
Náhodný článok
Projekty na podporu seniorov môžu opäť získať finančný grant. Projekty na podporu seniorov môžu opäť získať finančný grant.
  Fond GSK podporuje seniorov už tretí rok. Organizácie z celého Slovenska môžu teraz zažiadať o finančný grant z Fondu GSK na projekty, ktoré pomáhajú seniorom žiť kvalitnejšie, aktívnejšie, prinášajú im možnosť sebarealizácie a začlenenia do spoločnosti.
Najčítanejšie články
jarna
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Pripravte si chutné a zdravé nápoje s výnimočnými odšťavovačmi značky Zelmerpasik
Pripravte si chutné a zdravé nápoje s výnimočnými odšťavovačmi značky Zelmer

Míľnikom v procese získavania zdravej šťavy priamo v pohodlí kuchyne je nepochybne nový šnekový odšťavovač Juice Maker ONE ZJP1600 od spoločnosti Zelmer. Funguje na princípe pokrokovej technológie pomalého odšťavovania, čo ocenia najmä všetci vyznávači zdravého životného štýlu plného vitamínov a živín. Skrýva v sebe univerzálny lisovací mechanizmu 3v1, pomocou ktorého pripravíte rozličné lahodné šťavy a vďaka príkonu 150 W a 30 otáčkam za minútu spoľahlivo odšťavíte obľúbené ovocie alebo zeleninu.

Unikátna technológia

Pomalé odšťavovanie je unikátna metóda získavania šťavy z ovocia, zo zeleniny a dokonca aj z byliniek. Vďaka jedinečnému SES systému (slow extraction system – system pomalého odšťavovania) je možné dosiahnuť vyššej efektivity a nutričnej hodnoty šťavy, nakoľko prístroj využíva nízke otáčky, motor sa tak neprehrieva a neničí cenné vitamíny. Navyše je tento systém veľmi efektívny a v porovnaní s klasickými odšťavovačmi umožňuje získať omnoho viac šťavy, a to dokonca aj v kratšom čase. Ovocie a zeleninu dokonca netreba ani šúpať, stačí ich iba umyť vodou. Keďže pracuje s nízkymi otáčkami, prístroj je aj veľmi tichý.

 

Keď je viac naozaj viac

Vďaka Juice Makeru ONE zostáva vylisovaná šťava čerstvá po dlhšiu dobu a zároveň má lepšie antioxidčné účinky. Oproti klasicky odšťaveným šťavám obsahuje až:

-       o 40% viac vitamínu C, ktorý je veľmi potrebný pre zdravie organizmu,

-       o 40%viac polyfenolu, ktorý znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb a pozitívne pôsobí na pleť i náladu,

-       o 50% viac vlákniny, ktorá podporuje funkciu tráviaceho traktu, ktorý reguluje trávenie a detox organizmus.

 

Odporučená ena ZJP1600B/ZJP1600W 270 EUR

 

Výnimočné funkcie a moderný dizajn

Juice Maker ONE je ľahko ovládateľný, spoľahlivý a vďaka nemu si len v priebehu niekoľkých sekúnd môžete pripraviť vlastnú zdravú šťavu plnú vitamínov a živín. Všetko čo na to potrebujete je vložiť ovocie či zeleninu do odšťavovača a zapnúť ho. O zvyšok sa postará odšťavovač sám. Vymačkaná dužina a zbytky ovocia a zeleniny prechádzajú otvorom priebežne, takže  ho počas práce nie je potrebné priebežne rozoberať a stačí ho vyčistiť až po dokončení odšťavovania. Ďalšou jeho praktickou funciou je Reverse, vďaka ktorej  prístroj jediným stlačením gombíka, ktorý ho uvedie do spätného chodu, uvoľní zaseknuté potraviny. Dostupný je v dvoch elegantných prevedeniach - klasickej čiernej a modernej bielej.Juice Maker ONE je vyrobený z bezpečných a trvanlivých materiálov, ktoré neobsahujú bisfenol A.

 

Extra rýchly odšťavovač nielen pre veľkú rodinu

Máte veľkú rodinu, ktorej chcete dopriať vitamíny v podobe čerstvo odšťavenej šťavy ale nemáte čas tráviť v kuchyni veľa času? Práve vám určite uľahodí nový odšťavovač Zelmer ZJE1900X, ktorý vďaka svojmu vysokému výkonu a dvojstupňovému nastaveniu rýchlosti vyrobí veľké množstvo džúsu naozaj rýchlo, a to až 1 liter šťavy za necelú minútu. Nakoľko má veľký 3,5 litrový plniaci otvor je možné extrahovať džús z celých kusov ovocia bez ich predošlého čistenia. A vďaka pružnému kovovému krytu a elegantnému vzhľadu získal odšťavovač v roku 2007 titul Good Design.

 

Odporučená cena ZJE1900X 165 EUR

Zobraziť celú novinku
Obľúbené pralinky Raffaello menia svoju tvárpasik
Obľúbené pralinky Raffaello menia svoju tvár

Spoločnosť Ferrero dbá na výber tých najlepších surovín pre výrobu svojich produktov a ani Raffaello nie je výnimkou. Pralinky z jemnej chrumkavej oplátky obalené v kokose z Pacifiku v sebe ukrývajú lahodný krém a biele kalifornské mandle. Pocit skutočného luxusu teraz ešte viac zvýrazní nové, jemnými detailmi  ozdobené balenie a nové logo.

Pralinka s mandľou vo vnútri, zasypaná sviežim strúhaným kokosom, prvýkrát uzrela svetlo sveta v 90. rokoch 20. Storočia. Od toho okamihu je symbolom radosti, potešenia a spôsobu, ako niekomu z blízkych urobiť radosť a vyjadriť svoju vďaku aj bez slov. Teraz Raffaello poteší nielen nezabudnuteľným chuťovým zážitkom, ale aj novým dizajnom obalov. Tieto zostávajú v tradičných farbách – bielej a červenej – ale už na prvý pohľad pôsobia veľmi čistým a elegantným dojmom a jemné embosovanie na 260g balení mu dodáva punc luxusu.

Mladistvejšie a jednoduchšie logo dopĺňa tradičná červená stužka a kvet ibišteka. Ten sa objavuje na všetkých baleniach (260 g, 150 g, 40 g) ako aj na obaloch jednotlivých praliniek. To všetko podčiarkuje rolu praliniek Raffaelo ako darčeka aj pre tých najnáročnejších milovníkov sladkého potešenia.

 

Zobraziť celú novinku
Samsung SUHD televízory vdýchnu miestnosti nový rozmerpasik
Samsung SUHD televízory vdýchnu miestnosti nový rozmer

Televízory Samsung SUHD dosahujú vďaka novému spôsobu podsvietenia a technológii nano crystal color nevídané farby a kontrast, ktorý je až 10x vyšší ako u ostatných súčasných technológií. Výsledkom je produkcia najčistejších farieb s najvyššou svetelnou účinnosťou, ktorá je teraz na trhu dostupná. Aj vďaka 10-bitovému panelu táto technológia sprostredkuje širokú paletu najpresnejších farieb a divákom poskytuje 64-krát viac farieb ako bežné LED televízory.

Funkcia pre remastrovanie obsahu v Samsung SUHD TV prevádza všetok obraz na rozlíšenie UHD a zároveň vylepšuje podanie farieb, aby bol plne využitý potenciál televízora. Navyše, automaticky analyzuje jas obrazu, aby sa predišlo dodatočnej spotrebe energie. Výsledný obraz ponúka oveľa bohatšie tiene, zatiaľ čo svetlé časti obrazu sú 2,5-krát jasnejšie ako na konvenčných výrobkoch. Okrem toho SUHD TV využívajú ekologicky šetrnú technológiu, ktorá im zaisťuje prvotriednu úspornosť a spoľahlivosť.

 

Stvorené pre vaše zmysly

Funkcie Smart TV sú navrhnuté tak, aby plne vyhovovali súčasnému životnému štýlu, ktorého trendom je okrem iného prepájanie televízora s rôznymi typmi mobilných zariadení a vzájomné zdieľanie obsahu. Vďaka operačnému systému Tizen je SUHD TV otvorená novým možnostiam, ktoré prinesie budúci technický vývoj. Jednoducho je možné sledovať videá na TV obrazovke, alebo TV relácie na telefóne. Funkcia Quick Connect automaticky rozpozná smartfóny spárované prostredníctvom technológie BLE (Bluetooth Low Energy). Na sledovanie videí z telefónu tak stačí stlačiť jediné tlačidlo. Zároveň je možné na telefóne sledovať televízne programy bez akejkoľvek dodatočnej aplikácie alebo zložitého nastavovania.

 

Zakrivená obrazovka – skvelý zážitok z ktoréhokoľvek uhla

Zakrivenie obrazovky SUHD TV má optimálny uhol a bolo navrhnuté tak, aby sa divák do sledovanej scény maximálne ponoril. Vďaka tomu je možné sledovať rovnako kvalitný obraz z ľubovoľného uhla, takže si dokonalý zážitok vychutnajú aj tí, ktorí sa nepozerajú priamo spredu.

 

Televízor ako elegantný doplnok

Televízory SUHD radu JS9502 vyniknú v každom priestore vďaka nariasenému povrchu, ktorý dodáva krivke na správnych miestach elegantný nádych. Dizajn televízora tak pôsobí nielen z prednej, ale aj zo zadnej strany luxusným dojmom. Navyše disponujú skoseným rámom, ktorý televízoru dodáva ešte väčšiu hĺbku, umocňuje zážitok zo sledovania a spolu so zakrivenou obrazovkou diváka ešte viac vtiahne do deja.

Zobraziť celú novinku
Chrumkavá dekorácia k dezertu v poháripasik
Chrumkavá dekorácia k dezertu v pohári

 

Rozmýšľate, akým dezertom by ste potešili v letnom sparne svoju rodinu či priateľov? Stavte na chladené dezerty v pohári. Aké? Možností je veľa, stačí trochu zalistovať v receptoch. Máte v mrazničke zvyšky zmrzliny? Skombinujte ich s ovocím, polejte čokoládovou polevou alebo rozmixovaným ovocím a je to.

Výborný dezert vyčarujete z kvalitného bieleho jogurtu, ktorý prekladáte kúskami piškót a čerstvým ovocím. Hriešne dobrý dezert je z nakrájaných jahôd jemne pocukrovaných vanilkovým cukrom, ktoré premiešate s vyšľahanou šľahačkou a necháte chvíľu postáť v chladničke. Obľúbený puding ozvláštnite ľahučkou penou z čerstvého ovocia...

A aby bol váš dezert dokonalý, servírujte ho ozdobený najnovšími chrumkavými dekoráciami z predajní Lidl - Firenze Wafers oblátkami s krémovou náplňou, Firenze Heart Shaped Wafers oblátkovými srdiečkami alebo trubičkami Firenze Chocolate Wafer Curls a kornútikmi Firenze Wafer Ice Cream Cones.

Cena: 0,79 € / 56 g, 62,5 g, 100 g, 112 g Lidl

Zobraziť celú novinku
Lacalut white and Repairpasik
Lacalut white and Repair

Každý z nás chce oslňovať krásnym bielym chrupom. Ako to ale docieliť, aby sme si nepoškodili sklovinu? Dovoľujeme si Vám predstaviť produktový tip týždňa - špeciálnu zubnú pastu Lacalut white and Repair, ktorá chráni a remineralizuje zubnú sklovinu.

Navyše obsah hydroxyapatitu podporuje regeneráciu vzniknutých pórov, trhliniek, drsností a nerovností. Vďaka použitiu špeciálnych obsahových látok sa sfarbenie zubov napríklad od kávy, čaju, červeného vína zmierni prípadne úplne zmizne. Špeciálne čistiace telieska v paste čistia povrch zubov od plaku a zubného kameňa bez toho, aby poškodzovali zubnú sklovinu. Aby bolo čistenie dokonalé, Lacalut si pre Vás prichystal akciu vo forme výhodného balenia - zubnú pastu Lacalut White and Repair + zubná kefka grátis.  

Zobraziť celú novinku
Cesta okolo sveta za kávou od Michala Šturcapasik
Cesta okolo sveta za kávou od Michala Šturca

Cesta okolo sveta za kávou zavedie čitateľov do rôznych kútov sveta pričom ponúka lákavú kombináciu spoznávania exotických krajín a lahodnej kávy. Zážitky z ciest naprieč všetkými svetadielmi počas 15 rokov putovania dopĺňa rozsiahla fotogaléria rovnako z dielne autora. Dielo zaujme aj svojou pre cestovanie veľmi praktickou formou. Vychádza totiž ako elektronická kniha vo vydavateľstve Ecoletra.com.

Zaujímavosť o káve: Jacu Bird je vták - bylinožravec, ktorý obýva zalesnené kávové plantáže v BRAZILII , konkrétne na bio farme Camocin, nachádzajúcej sa v Pedre Azul (region Espirito Santo). Tieto vtáky sa živia zrelými plodmi kávovníka-ide o prirodzený proces výberu dozretých kávových zŕn. Farmári považujú tohto vtáka za člena farmy (nie za škodcu) využívajú ho na zber tej najkvalitnejšej kávy. Vták zje kávové zrno a vylúči ho pod kávovník. Potom začnú farmári z trusu vyberať plody kávovníka následne ich vyčistia, vysušia a uložia ich v pergamene obalené po dobu troch mesiacov. Káva má orieškovo sladkú vôňu, chuť má plnú sladkastú s miernou kyslosťou. Je to jedna z najvzácnejších káv na svete.

 

Zobraziť celú novinku
Canon predstavuje mimoriadne výkonný kompaktný superzoom – PowerShot G3 Xpasik
Canon predstavuje mimoriadne výkonný kompaktný superzoom – PowerShot G3 X

Canon dnes predstavuje výkonný prírastok do svojej prestížnej série PowerShot G –model PowerShot G3 X.PowerShot G3 X je prvým kompaktným superzoomom značky Canon s podsvieteným snímačom CMOS typu 1.0. Ten poskytuje špičkovú obrazovú kvalitu pri fotografovaní aj pri nakrúcaní videa a pomôže vám dosiahnuťúroveňkreativity, aká bola doteraz v segmente kompaktných fotoaparátov nemožná.

Fotoaparát PowerShot G3 X je kombináciou prvotriednych optických technológií z dielne Canon, univerzálneho 25x zoomu a manuálneho ovládania na úrovni digitálnej zrkadlovky (DSLR). Máte tak možnosťdokonale si priblížiťsnímané objekty na svojich cestách za dobrodružstvom. PowerShot G3 X sa skvele osvedčí pri fotografovaní prírody aj športových podujatí –ideálny nástroj pre skúsených fotografov, ktorí požadujú bezchybné výsledky s dobre vykreslenými detailmi.

 

Špičkový superzoom, zábery v profesionálnej kvalite
Doteraz najvýkonnejší kompaktný superzoom PowerShot G3 X prináša obrazovú kvalitu, na ktorú budú jeho používatelia právom pyšní. Vďaka podsvietenému 20,2 MP snímaču CMOS typu 1.0 v kombinácii s objektívom so svetelnosťou f/2.8-5.6 a clonou s 9 lamelami bez problémov zachytíte okolitý svet vo výnimočných detailoch a farbách či s nádherne rozostreným pozadím. Či snímate športové podujatie alebo zvieratá vo voľnej prírode, 25x optický zoom fotoaparátu vám pomôže maximálne si objekty priblížiť–bez straty ostrosti, ktorá je taká potrebná pri tvorbe skutočne pôsobivých záberov.

Aby sa dosiahla odozva a výkon, aké požadujú pokročilí fotografi, model PowerShot G3 X je vybavený procesorom Canon DIGIC 6, ktorý poskytuje extrémnu rýchlosť. O bezproblémové snímanie aj v slabom osvetlení sa postará Systém HS, s ktorým zhotovíte nádherne zreteľné detaily aždo hodnoty ISO 12 800. PowerShot G3 X je určený aj na fotografovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov, kdekoľvek sa práve nachádzate –ponúka možnosťsériového snímania rýchlosťou až5,9 záberu za sekundu. Rýchle automatické zaostrovanie („autofokus“) navyše zaistí, že každý váš záber bude dokonale zaostrený.

 

V režisérskom kresle
Nádejní filmári môžu nakrúcaťúžasné Full HD videá –majú k dispozícii úroveňkontroly, ktorá je obvyklá pre profesionálne videokamery. PowerShot G3 X vám umožní nakrúcať
s premenlivou snímkovacou frekvenciou od 24p aždo 60p, navyše môžete manuálne ovládaťnastavenia clony, času a ISO. Fotoaparát dokáže zaznamenaťkrištáľovo čistý zvuk s rozšíreným dynamickým rozsahom, disponuje samostatnými konektormi na pripojenie mikrofónu a slúchadiel, a tiežmožnosťou živého HDMI výstupu. Môžete tak sledovaťnakrúcaný videozáznam v reálnom čase. Vďaka Inteligentnému systému IS a pokročilému 5-osovému režimu Dynamický IS bude váš videozáznam vždy stabilný, či užnakrúcate počas chôdze alebo z dopravného prostriedku.

Ak chcete získaťspontánnejší a intuitívnejší videozáznam, režim Short Clip Movie vám pomôže vytvoriťštvorsekundové, päťsekundové alebo šesťsekundové klipy s viacerými možnosťami prehrávania. Režim Story Highlights zas inteligentne vyberie fotografie a videá podľa určitých ľudí, udalostí alebo dátumov a potom ich skombinuje do jediného videa na jednoduché zdieľanie.

Podrobnejšie informácie o spoločnosti a produktoch Canon nájdete na:

canon.sk

Zobraziť celú novinku
Lidl prináša trendovú letnú kolekciu tentoraz inšpirovanú Aténamipasik
Lidl prináša trendovú letnú kolekciu tentoraz inšpirovanú Aténami

Po úspešných módnych kolekciách inšpirovaných rôznymi európskymi metropolami prichádza Lidl s novou letnou kolekciou  tentoraz z gréckych Atén. Každý deň štýlová môžete byť s trendovými kúskami oblečenia, ktoré nájdete v sieti predajní od 22. júna za skvelé ceny. Zvýraznite svoju osobnosť romantickými letnými šatami, pohodlnými ľahkými tričkami či štýlovými šortkami na voľný čas i k vode.

Užite si letné dobrodružstvá a chvíle oddychu v príjemnej spoločnosti a novom outfite. Doplňte si šatník o pár kúskov podľa najnovších trendov, ktoré diktuje tohtoročná móda. Letná kolekcia Lidl inšpirovaná Aténami  pozýva vychutnať si horúce letné dni najmä pri vode. Spája v sebe nežne ženský romantický rozmer s pohodlným športovým štýlom, ktorý  pristane každej žene.  O komfort nosenia sa postarajú ľahké a kvalitné materiály. Vybrať si môžete z rôznych druhov strihov a štýlov, farieb či vzorov ten, ktorý vám najviac pristane..

 

Dlhé letné šaty zo stopercentnej bavlny,  s nastaviteľnými ramienkami a výrazným

riasením vo vrchnej časti oceníte pri vode, na prechádzke, ale zažiarite s nimi aj na letnej párty. Vybrať si môžete z viacerých farebných odtieňov a strihov.

Tričká a topy v kombinácii s módnou čipkou či sťahovacou gumičkou na leme a rukávoch ocenia dámy rôznych typov postáv. Kombinovať ich môžete  s nohavicami, sukňami alebo krátkymi šortkami, ktorý vám dodajú mladistvý vzhľad.

Práve dámske šortky v klasickom štýle s piatimi praktickými vreckami sú stále in. Dostanete ich kúpiť v tmavšej i svetlejšej džínsovine, ktorá je stále v kurze, alebo s kvetovaným vzorom.   

 

 

 

 

Viac info na: www.lidl.sk

Zobraziť celú novinku
Panadol PRE DETI - proti horúčke a bolestipasik
Panadol PRE DETI - proti horúčke a bolesti

Panadol je prvou pomocou pri horúčke a bolesti, ktorá občas potrápi každé dieťa. Obzvlášť pomáha pri prechladnutiach a chrípke, zároveň znižuje horúčku po očkovaniach. Panadol PRE DETI obsahuje paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a k zníženiu horúčky (antipyretikum).

Je obzvlášť šetrný k detskému organizmu, nedráždi žalúdok a deťom sa jednoducho podáva. Účinná látka paracetamol sa veľmi rýchlo vstrebáva a úľava od horúčky alebo bolesti sa dostaví do 30 minút. Panadol PRE DETI je tiež vhodný k tlmeniu bolesti sprevádzajúcich prerezávanie zúbkov a bolesti zubov. Je vhodný pre deti od 3 mesiacov a k zníženiu teploty po očkovaní sa môže podávať deťom od 2 mesiacov.

 

Panadol PRE DETI je v ponuke vo viacerých variantoch, Panadol PRE DETI Jahoda sirup, Panadol BABY čipky a Panadol JUNIOR čipky.

 

Panadol PRE DETI Jahoda sirup je perorálna suspenzia s obsahom paracetamolu 24mg/ml. Sirup má vylepšenú deťmi obľúbenú jahodovú príchuť. Veľmi jednoducho sa podáva prostredníctvom praktickej dávkovacej striekačky, ktorá umožňuje presné dávkovanie podľa váhy a veku dieťaťa. Sirup je plastovej nerozbitnej fľaštičke. Neobsahuje cukor, ani farbivá a nezanecháva škvrny.

Obsah: 100ml, Odporúčaná cena: 3,29€

 

Panadol BABY čipky a Panadol JUNIOR čapíky  obsahujú pomocnú látku tuhý tuk, ktorý sa jednoducho zavádza do konečníka. Čapíky sú obzvlášť vhodné pri zvracaní a črevných virózach sprevádzaných horúčkami. Rozdiel medzi Panadol BABY a Panadol JUNIOR je v obsahu paracetamolu v jednom čapíku. Panadol BABY obsahuje 125mg v jednom čapíku, je určený pre menšie deti s telesnou hmotnosťou do 9 kg. Panadol JUNIOR obsahuje 250mg paracetamolu v jednom čapíku a je vhodný pre deti nad 15kg.

Panadol BABY: obsah: 10ks čapíkov 125mg, odporúčaná cena: 1,65€

Panadol JUNIOR: obsah: 10ks čapíkov 250mg, odporúčaná cena: 2,07€

Panadol pre deti je určený pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov.

 

 

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Nový seriál Mamon uvedie HBO v októbripasik
Nový seriál Mamon uvedie HBO v októbri

Šesťdielnu kriminálnu sériu MAMON, ktorou spoločnosť HBO Europe pokračuje vo vlastnej hranej československej tvorbe, v týchto dňoch dotáča režisér Vladimír Michálek. Realizáciu tohto mysteriózneho thrilleru, ktorý vychádza z úspešného nórskeho formátu Mammon, zastrešila spoločnosť Bionaut.

Natáčanie bolo naplánované na 73 dní. Scenár napísali Štěfan Titka, Iva Klestilová, Ondřej Provazník a Hynek Trojánek. Kameramanom bol Martin Štrba a architektom Jan Vlasák. Natáčalo sa v Čechách a Maďarsku. V pripravovanej sérii, ktorá bude uvedená v októbri na HBO, sa objaví mnoho uznávaných hercov: Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Michal Dlouhý, Tereza Hofová, Gabriela Míčová a Igor Bareš.

 

Hlavným hrdinom príbehu je novinár, ktorý sa zaoberá kauzou okolo významného podniku, ktorý riadi štát. Pri zbieraní podkladov ku pripravovanej reportáži narazí na kontroverzné informácie, ktoré sa týkajú jeho vlastného brata. Ten je do škandalózneho prípadu zapletený.

 

Daniel Klička, Country Manager HBO Europe s. r. o. k tomu dodáva: “HBO opäť rozširuje portfólio vlastnej tvorby o nový žáner. Vďaka úspešnej spolupráci s tvorcami ponúkneme divákom ďalší seriál, ktorý je celkom ojedinelej kvality. Tešíme sa na októbrovú premiéru a vlnu pozitívnych reakcií. Mamon je skvelý a predplatitelia HBO ho budú mocť sledovať aj prostredníctvom aplikácie HBO GO!”

 

Spoločnosť HBO Europe vstúpila v posledných rokoch do českej a slovenskej hranej tvorby, a to niekoľkými unikátnymi projektmi. Trojdielna dráma Horiaci ker o dôsledkoch obeti Jána Palacha a počiatkoch normalizácie po auguste 68 získala rekordných jedenásť Českých levov a množstvo ďalších cien. Obe série seriálu Terapie o psychológovi a jeho klientoch boli vyznamenané cenami Trilobit, ktoré udeľuje Český filmový a televizní svaz -  FITES. Divácky najúspešnejším titulom v histórii HBO je práve odvysielaný romantický seriál Až po uši, ktorý pre HBO Europe natočil režisér Jan Hřebejk.

 

Nový teaser MAMON: https://www.youtube.com/watch?v=FxUKn8mj2Ag

 

Zobraziť celú aktualitu
Na súťaži Slovenská pivná korunka získal Zlatý Bažant štyri prestížne ocenenia pasik
Na súťaži Slovenská pivná korunka získal Zlatý Bažant štyri prestížne ocenenia

Na deviatom ročníku degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka získal Zlatý Bažant viacero prestížnych umiestnení, vrátane najcennejšej zlatej. V najpredávanejšej kategórii svetlých pív s obsahom extraktu v pôvodnej mladine do 10% sa umiestnil na 1. mieste, a tak ako najlepšia slovenská „desiatka“ získal so Zlatým Bažantom 10% ocenenie Zlatá pivná korunka. V kategórii tmavých a polotmavých pív zabodoval Zlatý Bažant Tmavý a získal pre značku Striebornú pivnú korunku. Medzi nealkoholickými pivami dodávanými na slovenský trh obsadil Zlatý Bažant Nealko tretiu priečku, a v kategórii miešaných nealkoholických radlerov a ochutených nealkoholických pív sa na druhom mieste umiestnil Zlatý Bažant Radler Citrón-Baza-Mäta 0.0%. V rámci prehliadky rekordných 130-tich pív z 25 pivovarov na tohtoročnej súťaži Slovenská pivná korunka sa tak Zlatý Bažant stal jednoznačne najúspešnejšou slovenskou značkou piva.

Kvalitu piva Zlatý Bažant ocenilo v anonymnom hodnotení v tomto roku 28 odborníkov degustačnej komisie súťaže Slovenská pivná korunka. Počas dvoch dní degustovali spolu až 130 rôznych pív, a medzi pivami z veľkých a malých samostatných pivovarov hodnotili v štyroch súťažných a v dvoch nesúťažných kategóriách. Zlatý Bažant sa so štyrmi umiestneniami na najvyšších priečkach stal najúspešnejšou značkou piva deviateho ročníka Slovenskej pivnej korunky. V najpredávanejšej kategórii piva na Slovensku sa najlepšou desiatkou stal Zlatý Bažant 10 %, ktorý degustátorov aj konzumentov zaujme čistou, jemnou arómou po chmeli a slade a intenzívnejšou horkosťou. Popri dvanástke je pýchou majstrov pivovarníkov v Hurbanove, kde sa pivo Zlatý Bažant varí už od roku 1969.

„Sme nesmierne hrdí na úspechy, ktoré Zlatý Bažant zožal na tohtoročnej súťaži Slovenská pivná korunka. Zlatý Bažant má za sebou bohatú históriu, množstvo inovácií a úspechov, medzi ktoré sa odteraz hrdo radí aj ocenenie ako najlepšej slovenskej „desiatkyspolu s ďalšími prestížnymi umiestneniami“, hovorí David Zappe, marketingový riaditeľ spoločnosti HEINEKEN Slovensko a dodáva: „Zlatý Bažant bol prvým pivom v bývalom Československu baleným do plechoviek, priniesol na slovenský trh nealkoholické pivo, otvoril u nás kategóriu radlerov, a vo svojich inováciách pokračuje aj naďalej. Varíme ho u nás z tých najkvalitnejších surovín, zo sladu vyrobeného zo slovenského jačmeňa vo vlastnej sladovni, z kvalitnej vody čerpanej z artézskych studní z hĺbky viac ako 100 metrov, no predovšetkým s úctou a rešpektom k pivovarníckemu remeslu už takmer 45 rokov. Som rád, že tieto prednosti ocenili aj odborníci na súťaži Slovenská pivná korunka.“

 

Nositeľ Zlatej pivnej korunky, Zlatý Bažant 10% svoj úspech oslávi počas leta aj so svojimi konzumentmi. Ako poďakovanie za ich priazeň si budú môcť dopriať najlepšiu slovenskú desiatku za rovnakú cenu vo vačšom objeme – počas hlavnej sezóny bude Zlatý Bažant 10% namiesto tradičného pollitra dostupný v plechovkách s obsahom 550ml.

Zobraziť celú aktualitu
Paterlini zahrá na záver talianskeho festivalu Dolce Vitajpasik
Paterlini zahrá na záver talianskeho festivalu Dolce Vitaj

Pozývame vás na záverečný koncert talianskeho festivalu Dolce Vitaj, ktorý sa bude konať 30.6.2015 o 19:30 hod vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Záverečný koncert odohrá brizio Paterlini, jeden z najlepších talianských klaviristov a skladateľov novej generacie.

V rámci žánru modern classical zaraďuje kritika Fabrizia Paterliniho do skupiny najvýznamnejších predstaviteľov, čím ho stavia vedľa velikánov ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Michael Nyman a George Winston.
Na svojom konte má niekoľko platní, zvlášť jeho posledné 3 nahrávky - “Now”, “Autumn stories” a “The Art of the Piano” - sú skutočnými majstrovskými dielami. Paterliniho skladby zazneli vo vysielaní rozhlasových spoločností BBC (Veľká Británia) a CBC (Kanada).
Spomedzi mnohých spoluprác umelca na rôznych projektoch možno vyzdvihnúť dokumentárny film “Controvento”, realizovaný nadáciou “Fondazione Berrero”, v ktorom sa objavili aj osobnosti ako Alda Merini (významná talianska poetka), Mauro Corona (taliansky spisovateľ), Rita Levi Montalcini (neurologička, nositeľka Nobelovej ceny) atď. Paterliniho hudba tu sprevádza rozprávanie protagonistov a stáva sa sugestívnym podkladom pre ich myšlienky.


V jeho kompozíciách sa od počiatku prejavuje vplyv rocku a elektronickej hudby, teda štýlov, ktoré má skladateľ v obľube. Spomenuté vplyvy sú zároveň často výsledkom interakcie s hudobníkmi a skupinami reprezentujúcimi tieto žánre.


Paterlini odohral koncerty v najprestížnejších koncertných sálach na celom svete, onedlho sa k nim zaradí aj Veľké koncertné štúdio SRo. Na svojom bratislavskom koncerte sa predstaví v spoločnosti troch vynikajúcich slovenských hudobníkov, ktorými budú Pavel Bogacz jr. (husle), Martin Petrík (viola) a Karolína Hurayová (violončelo).

Zobraziť celú aktualitu
Princ Charles dostal ako oficiálny dar prezidenta Kisku obraz Spišského hradu od Filipa Kulisevapasik
Princ Charles dostal ako oficiálny dar prezidenta Kisku obraz Spišského hradu od Filipa Kuliseva

 

Britský princ Charles dostal počas návštevy slovenského prezidenta Andreja Kisku na hrade Windsor ako oficiálny dar obraz od fotografa Filipa Kuliseva.

e na ňom vyobrazený zimný pohľad  na Spišský hrad, ktorý je jedným z najväčších hradných komplexov v Európe a súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Signovaný obraz v hliníkovom ráme má rozmer 135  krát 75 centimetrov. „Mimoriadne ma potešilo, že ma pán prezident oslovil, aby som pripravil tento oficiálny dar pre významnú svetovú osobnosť. Vybral si Spišský hrad, lebo mu je  región Spiša blízky. Navyše sa, podľa jeho slov, tento obraz veľmi páčil pápežovi Františkovi,“ povedal Filip Kulisev. Obraz Spišského hradu bol súčasťou unikátnej fotoknihy, ktorú prezident Kiska daroval hlave katolíckej cirkvi počas oficiálnej návštevy Vatikánu v apríli 2015. „Členovia britskej kráľovskej rodiny poznajú Slovensko. Verím, že aj vďaka tomuto obrazu si pripomenú jeho krásu a rozmanitosť. Obraz vznikol za ideálnych okolností počas mrazivého februárového rána, pred východom slnka. Tým vznikla dokonalá symbióza vydarenej fotografie čerstvo zasnežených Tatier, jasného počasia, dokonalej viditeľnosti a prízemných hmiel. To sa stáva len veľmi zriedka,“ dodal popredný slovenský fotograf.

Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP absolvoval viac ako 180 individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal šesť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov. Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty. Patrí k nadšeným milovníkom prírody a podporuje aktivity na jej ochranu aj pre budúce generácie, preto o ňom monacké knieža Albert II. povedal: "Filip Kulisev krásou a čistotou obrazu dodáva váhu bohatstvu, ktoré my všetci až pričasto ignorujeme, a ktoré tu už zajtra nemusí byť, lebo včera sme boli priam trestuhodne nečinní.”

Zobraziť celú aktualitu
GLOBÁLNY ÚSPECH LG ELECTRONICS V OBLASTI DIZAJNUpasik
GLOBÁLNY ÚSPECH LG ELECTRONICS V OBLASTI DIZAJNU

 

Spoločnosť LG Electronics (LG) oslavuje v tomto roku úspechy v niekoľkých oblastiach. Práčky LG sú svetovou jednotkou a produkty radu Music Flow boli ocenené pre svoj jedinečný a nadčasový dizajn.

V oblasti práčok sa už šesť rokov drží na celosvetovej špičke práve spoločnosť LG. Podľa Euromonitor sú spredu plnené práčky od LG tými najpredávanejšími na globálnom trhu a celkový podiel tvorí 14,7 percenta (Euromonitor International Limited: kategória Práčky, maloobchodné predaje podľa objemu 2014). Výnimku tvorí USA, kde si LG drží túto pozíciu už osem po sebe nasledujúcich rokov. Zákazníci oceňujú hlavne inovácie ako napríklad Direct Drive motor, vďaka ktorému sú práčky výkonnejšie, užšie a stabilnejšie. Novinkou je aj technológia TurboWash™, ktorá výrazne skracuje dobu prania a zefektívňuje celý proces.


 

Audio produkty z dielne spoločnosti LG vynikajú nielen skvelým zvukom, ale aj nadčasovým dizajnom. Práve ten ocenili porotcovia iF DESIGN AWARD a Red Dot Design Award u produktov radu Music Flow - bezdrôtového SoundBar HS9 a bezdrôtových reproduktorov P7 a H3. „Ceny iF za dizajn produktov sú udeľované už viac ako šesťdesiat rokov. Tohto ocenenia si vážime aj preto, že hodnotí nielen vzhľad, ale aj praktickosť, inovatívnosť či bežné využitie produktov,“ komentuje Marek Sojak.

Zobraziť celú aktualitu
Slovenskí víťazi Coca-Cola Cup sú známi. Dievčatám z Vrbového a chlapcom z Trnavy gratuloval aj Szilárd Németh!pasik
Slovenskí víťazi Coca-Cola Cup sú známi. Dievčatám z Vrbového a chlapcom z Trnavy gratuloval aj Szilárd Németh!

Deviaty ročník futbalového turnaja pre mládež je minulosťou. O víťazoch turnaja Coca-Cola Cup 2015 rozhodli zápasy v rámci druhého ročníka medzinárodného ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE. Perfektné výkony podali žiačky zo ZŠ Vrbové a chlapci ZŠ s MŠ Kornela Mahra 11 z Trnavy. Práve tieto dva tímy mladých futbalistov sa stali slovenskými víťazmi tohtoročnej sezóny zápasov Coca-Cola Cup. Vo Vyškove im k úspechu gratuloval aj Szilárd Németh, ambasádor Coca-Cola Cup.

V rámci súboja o najlepší futbalový tím dievčat sa v slovenskom kole stretli žiačky ZŠ s MŠ Hurbanova s dievčatami zo Základnej školy Vrbové. Prebojovať sa až sem znamenalo ukázať, že vo futbale sú najlepšie zo 127 prihlásených slovenských dievčenských tímov. Po napínavom súboji mali radosť z výhry napokon žiačky z Vrbového, ktoré sa vďaka výsledku 4:1 stali absolútnymi víťazkami slovenského Coca-Cola Cup.

Zo slovenského zastúpenia chlapcov sa spomedzi 547 prihlásených tímov prebojovali až do veľkého finále žiaci ZŠ s MŠ Kornela Mahra 11 z Trnavy a žiaci súkromného športového gymnázia z Košíc. Trnavskí chlapci mali z tohto zápasu veľkú radosť, nakoľko výhra 3:1 nad Košičanmi z nich urobila majstrov deviateho ročníka Coca-Cola Cup za Slovenskú republiku a zároveň potvrdili svoje minuloročné víťazstvo.

Do medzinárodného superfinále nastúpili dievčatá zo Základnej školy Vrbové proti žiačkam zo ZŠ a MŠ Pardubice. Hráčky oboch tímov ponúkli napínavý súboj, ktorý nakoniec skončil tesným výsledkom 1:0 pre český tím. Z absolútneho víťazstva superfinále sa tak radovali hráčky zo ZŠ a MŠ Pardubice.

Napínavý súboj ponúklo stretnutie najlepšieho slovenského tímu chlapcov zo ZŠ a MŠ Kronela Mahra 11 z Trnavy zo žiakmi ZŠ Farbiarsky, Liberec. Vyrovnaný zápas, ktorý okorenili zásahy slovenského aj českého gólmana, dokázali nakoniec premeniť hráči z Liberca na pokutové kopy a mohli sa tak radovať z výsledku 0:0, 4:3 na penalty.

„Do tohto ročníka sa zapojilo 1 570 tímov z Česka a Slovenska, z toho 239 dievčenských tímov. Celkovo si s nami teda tento rok zahralo vyše 25 000 chlapcov a dievčat a dnes sme tu videli nádherné súboje o víťazstvo 120 najlepších z nich,“ komentuje Jana Nováková, zástupkyňa spoločnosti Coca-Cola, ktorá turnaj organizuje, a pokračuje: „Rada by som poďakovala všetkým hráčom za ich výkon, a to nielen tým, ktorí sa dokázali prebojovať medzi tie najlepšie. Veľká vďaka tiež patrí všetkým učiteľom a trénerom, ktorí hráčov celým turnajom sprevádzali. Víťazom prajem, nech si naplno užijú výlet do Madridu a tréning v tamojšom športovom centre Realu Madrid.“

 

Slávnostného superfinále sa okrem slovenskej futbalovej hviezdy Szilárda Németha zúčastnil aj Jan Koller, najlepší strelec v histórii českej futbalovej reprezentácie. „Ambasádorom Coca-Cola Cupu som už po štvrtýkrát a musím povedať, že som sa na tohtoročné superfinále už veľmi tešil. Chlapci aj dievčatá podali na ihrisku skvelý výkon a verím, že mnohí z nich budú vo futbale pokračovať aj na profesionálnej

úrovni. Úžasní boli tiež všetci fanúšikovia, ktorí do Vyškova za futbalom dorazili a vytvorili tu hráčom jedinečnú atmosféru.“


Konečné poradie ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE turnaja Coca-Cola Cup 2015:

Chlapci:
1. ZŠ Barvířská, Liberec (ČR)
2. ZŠ s MŠ Kornela Mahra 11, Trnava (SR)
3. ZŠ Vyškov, Purkyňova 39 (ČR)

Dievčatá:
1. ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice (ČR)
2. Základná škola Vrbové (SR)
3. ZŠ a MŠ Hurbanova (SR)

Viac informácií nájdete na stránkach www.skolskypohar.sk

Zobraziť celú aktualitu
V ORANGEI VYZBIERALI ZA ŠTYRI MESIACE VYŠE 28 000 STARÝCH MOBILOV. POMÔŽU TAK NÁRUČI ZÁCHRANYpasik
V ORANGEI VYZBIERALI ZA ŠTYRI MESIACE VYŠE 28 000 STARÝCH MOBILOV. POMÔŽU TAK NÁRUČI ZÁCHRANY

Dlhodobá ekologická Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov. Vďaka tomu centru sociálnych služieb Náruč záchrany daruje Orange vyše 14-tisíc eur. Súťaž pokračuje aj v lete, prináša aj novinku – pomáhať bude viacerým organizáciám, ktoré pôsobia v regiónoch a venujú sa aktivitám na ich zveľadenie.

Nepotrebné mobily sú záťažou pre životné prostredie a v domácnosti väčšinou nemajú ďalšie zmysluplné využitie. V Orangei už dávnejšie našli spôsob, ako ich ekologicky zlikvidovať a zároveň ich premeniť na pomoc – v súťaži Staré mobily sú na dve veci.

Počas siedmej fázy projektu (beží kontinuálne už od roku 2013), ktorá trvala od februára do mája, sa podarilo vyzbierať 28 185 kusov nepotrebných mobilných zariadení. Najvyšší počet odovzdaných zariadení pritom predajne Orangeu zaznamenali vo februári, keď tam ľudia doniesli úctyhodných10 707 starých mobilov. Rovnako ako v predošlých fázach súťaže, aj tentoraz daroval Orange za každý odovzdaný starý mobil 50 centov vybranej neziskovej organizácii. Za štyri mesiace kampane tak získalo centrum sociálnych služieb Náruč záchrany finančnú pomoc vo výške 14 092,50 eur, ktoré pomôžu rozvoju pomoci odkázaným seniorom, matkám, deťom.

K nim však pribudne ešte ďalších 451 eur, ktoré poputujú Náruči záchrany vďaka návštevníkom festivalu Ekotopfilm, kde sa podarilo vyzbierať úctyhodných 902 starých mobilov.

 

Pomoc bližšie

Letné pokračovanie projektu prináša aj jednu novinku – suma, ktorú Orange daruje za vyzbierané mobily, bude odteraz putovať nie jednej, ale viacerým neziskovým organizáciám v regiónoch. Tí, ktorí sa rozhodnú odovzdať starý mobil tak budú môcť pomáhať ešte adresnejšie – vždy vybranej organizácii vo svojom regióne. Finančná pomoc za odovzdané mobily bude v každej fáze súťaže prerozdelená medzi 4 aktuálne vybrané organizácie – po jednej zo západného, stredného a východného Slovenska a vzhľadom na veľkosť aj z bratislavského regiónu.

V nasledujúcej fáze, ktorá potrvá od 1. 6. do 30. 9. 2015 bude Orange spolu so zákazníkmi zbierať staré mobily pre tieto organizácie:

západné Slovensko

OZ Centrum environmentálnych aktivít

stredné Slovensko

CEEV Živica, n.o.

východné Slovensko

OZ Sosna

bratislavský kraj

DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie

 

Orange tak spoločne so zákazníkmi ekologickou likvidáciou starých zariadení nielen pomôže životnému prostrediu, ale zapojeným zákazníkom zároveň opäť dáva možnosť každý mesiac vyhrať jeden z piatich iPhonov 6. Staré mobily je možné odovzdať v ktorejkoľvek predajni Orangeu na Slovensku.

Zobraziť celú aktualitu
KDE BOLO, TAM BOLO... pasik
KDE BOLO, TAM BOLO...

4. ročník rozprávkového festivalu KDE BOLO, TAM BOLO... ovládol uplynulý víkend centrum hlavného mesta. Svet detí a dospelákov spojilo 14 interaktívnych workshopov a početné sprievodné aktivity. Prostredníctvom nich chceli organizátori návštevníkom ukázať, že hrať sa môžeme všetci, bez ohľadu na vek či hendikep. Čarovná tvorivá atmosféra, farby dúhy, ale hlavne detský smiech a radosť sa tak stali ústredným motívom tohto víkendu.

Usporiadatelia zorganizovali festival už po štvrtý raz v snahe tvorivými aktivitami čo najviac priblížiť život dospelých ich ratolestiam. Ako nástroje si vybrali výtvarné umenie, fotografiu, hudbu, módu, ale i samotnú reč tela a chuťových pohárikov. Ústredným motívom tohto ročníka bolo dielo autoriek Kataríny Kerekesovej, Kataríny Molákovej a Alexandry Salmely: Mimi a Líza, ktorého nosnou témou je tolerancia a stieranie hraníc, predsudkov voči postihnutým, chorým, hendikepovaným a tvorba mostov porozumenia.

 

„Som vďačná deťom, že aj tento rok priviedli svojich rodičov, odložili ich do rodičovského kútika a pomohli nám vytvoriť úžasnú atmosféru nabitú inšpirujúcou energiou. Našou snahou bolo ukázať im, že sny a fantázia nepoznajú bariéry a sú vlastné všetkým – zdravým, chorým, deťom aj dospelým,“ hovorí riaditeľka festivalu Broňa Tarnócy.

 

Hlavné námestie v Bratislave sa premenilo na rušný úľ detského džavotu a radosti, v ktorom jedna aktivita striedala druhú. Deti sa obliekali do vlastnoručne vyrobených kostýmov bratislavských strašidiel, maľovali prstami, fotili, pripravovali maškrty a komponovali hudbu. Kreativite sa tento víkend medze nekládli a výsledné diela si vyslúžili obrovský potlesk pri záverečnom defilé. KDE BOLO, TAM BOLO... je oslavou detskej kreativity a fantázie, ktorá je jednoducho nevyčerpateľná. Pre nás dospelých je neoceniteľným zdrojom inšpirácie. Je osviežujúce, občas sa vrátiť do sveta fantázie a som rada, že som opäť mohla zažiť skvelú atmosféru, ktorá tu vládla,“ zhodnotila návrhárka Dana Kleinert.

 

 

Na festivale ste mohli stretnúť mnohé známe tváre. Po minuloročnom úspechu hudobného workshopu si festival nenechala ujsť ani speváčka Lucka Lužinská s hudobníkmi Borisom Čelárom a Ramim Shaafim. „Bezprostredné reakcie detí na hudbu a ich radosť z toho, že objavili niečo nové, sú neoceniteľné. Hudba je najprirodzenejšia forma ľudskej komunikácie, a ak sa s ňou stretávame od útleho detstva, môže nám zmeniť život. Na festivale KDE BOLO, TAM BOLO... sme do rytmickej interakcie zapojili aj nepočujúce detičky, ktoré vnímajú hudbu trochu inak, a to prostredníctvom vibrácií. Popri komponovaní, spievan či skúšaní netradičných hudobných nástrojov sme si spoločne užili neuveriteľný kopec zábavy,“ hovorí Lucia Lužinská.

 

Festival KDE BOLO, TAM BOLO... dosiahol po dvojdňovom maratóne zábavy očakávaný výsledok. Farebná zmes aktivít a tvorivý proces priniesli účastníkom mnohé nezabudnuteľné chvíle, hru, pohodu a najmä dobrú náladu. „V každom z nás je kus dieťaťa. Festival KDE BOLO, TAM BOLO... je preto ideálnou príležitosťou pre deti aj rodičov stráviť voľný čas v príjemnej atmosfére, naučiť sa nové veci a stretnúť veľa zaujímavých ľudí na jednom mieste, čo sa potvrdilo aj tento rok. Okrem toho je výnimočný tým, že citlivým a kreatívnym spôsobom spája svety nepočujúcich a počujúcich detí a rúca akékoľvek bariéry,”hovorí za generálneho partnera Telekom Tatiana Švrčková.

 

 

Do tohtoročného festivalu KDE BOLO TAM BOLO sa zapojili:

Roman Juraško, Pinďo, Lucia Hablovičová, speváčka Lucia Lužinská a hudobníci Boris Čellár a Rami Shaafi, umelecký maliar Róbert Hromec, módne návrhárky Zlatica Hujbertová, Dana Kleinert, Monika Vontszemuová a Petra Kubíková, významné architektonické ateliéry ARCHITEKTI, Architekti Šebo Lichý, Element ateliér architektúry, Hantabal Architekti, KLEINERT Creative House a Ľubomír Závodný, šéfkuchár Jaro Žídek, fotografky Jana Hrdličková a Dana Sládeková, finančníčka Marcela Hrubošová ako aj Janette Motlová a Andrea Haršányová.

 

Festival KDE BOLO, TAM BOLO... sa konal pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, starostu Bratislavy - Staré Mesto Radoslava Števčíka a Vladimíra Greža, riaditeľa BKIS. Zároveň je súčasťou festivalu Bratislavské kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2015.

Zobraziť celú aktualitu
Pre vybrané oblasti pomoci vznikol Nadačný fond Slovanetpasik
Pre vybrané oblasti pomoci vznikol Nadačný fond Slovanet

Telekomunikačný operátor Slovanet zriadil nadačný fond, ktorého cieľom je podpora jednotlivcov aj organizácií v troch rámcových deficitných oblastiach. Slovanet bol prvým vkladateľom darcovského príspevku a hradí väčšinu režijných nákladov fondu. Nadačný fond dnes oficiálne spúšťa svoju webstránku. 

Spoločnosť Slovanet už niekoľko rokov rozvíja aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Pomáhala napríklad neziskovým organizáciám Plamienok, Liga proti rakovine či Úsmev ako dar a podporovala individuálnych žiadateľov so zdravotným postihnutím trpiacich, napríklad svalovou dystrofiou či detskou mozgovou obrnou. V záujme zjednotenia a rozšírenia svojich filantropických aktivít zakladá Nadačný fond Slovanet, prostredníctvom ktorého chce pomáhať ešte viac a cielenejšie na deficitné oblasti a cieľové skupiny.

„Ako spoločensky zodpovedný podnik, ktorý považuje svoje filantropické aktivity za súčasť firemnej filozofie, sme sa rozhodli zriadiť Nadačný fond Slovanet, aby sme pomáhali ešte účinnejšie. Zamerali sme sa na také aktivity, ktoré považujeme za dôležité, máme s nimi skúsenosti a aj pozitívnu spätnú väzbu. Sme presvedčení, že prostredníctvom nadačného fondu bude naša pomoc a podpora individuálnym alebo skupinovým žiadateľom o grant aktívnejšia a efektívnejšia,“ hovorí Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja spoločnosti Slovanet.

 

Slovanet zriadil Nadačný fond Slovanet pri Nadácii Centra pre filantropiu, ktorá bude zároveň administrovať nadačný fond a v spolupráci s Radou fondu predkladať stratégiu jeho filantropických aktivít. Svoju pomoc bude fond poskytovať v troch základných oblastiach: v oblasti podpory zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov (prostredníctvom neziskových organizácií alebo priama pomoc), v oblasti školstva, vzdelávania a vedy sa zameria na podporu talentovaných detí a mládeže v oblasti infokomunikačných technológií a v oblasti rozvoja regiónov, regionálnych MVO a startupov bude fond podporovať regionálne aktivity a komunity, ktoré zlepšujú kvalitu života v danom regióne.

Slovanet je prvým prispievateľom do fondu a vložil doň prvý vklad vo výške 15 000 eur. Zabezpečovať bude aj väčšinu režijných nákladov spojených s prevádzkou a aktivitami fondu – tak, aby všetky vložené a získané finančné prostriedky mohli byť použité len na určené oblasti pomoci. Nadačný fond ich bude prerozdeľovať na základe grantových programov, ale aj na základe individuálnych žiadostí.

 

Podporiť prijímateľov pomoci prostredníctvom Nadačného fondu Slovanet je možné zaslaním dobrovoľného príspevku na účet fondu 4040308809/3100 SBERBANK Slovensko a.s., pričom v informácii pre prijímateľa je dôležité uviesť „Nadačný fond Slovanet“.

Viac informácií o Nadačnom fonde Slovanet, o jednotlivých grantových programoch a postup pre žiadateľov o príspevok je uvedený na novej internetovej stránke www.nadacnyfondslovanet.sk.

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio